چوب پلاست

قرنیز 9 سانتی متر PVC

kianchoobco

یکی از مهم ترین محصولات چوب پلاست ها در بازار قرنیز ها هستند. قرنیز ها معمولا از جنس pvc تهیه می شوند. البته قرنیزهایی به جنس سنگ یا چوب هم وجود دارند. اما امروزه قرنیزهای pvc کاربرد بیشتری دارند. در میان قرنیز ها هم قرنیز 9 سانتی متری از مهم ترین مدل های آنان به حساب می آید. در مورد چوب پلاست ها باید این نکته را ذکر کنیم که برای خرید چوب پلاست در گلستان و هم چنین خرید قرنیز در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب در این شهر مراجعه کنید.

قرنیز ها به مدل های دیگری نیز تقسیم بندی می شوند. از جمله آن ها می توان به قرنیز های 7، 11 و 15 سانتی متری اشاره کرد. این مدل ها معمولا از بیشترین و پرکاربردترین مدل های قرنیز در بازار به حساب می آیند. با خرید این مدل ها می توانید نیاز خود را از نظر وجود قرنیز در منزل تامین کنید. در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم که قرنیز چیست و چرا باید در منزل از آن استفاده کرد؟ بنابراین اگر شما هم به دنبال خرید قرنیز هستید و یا علاقمند هستید که در مورد آن اطلاعاتی را به دست آورید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

kianchoobco

قرنیز

قرنیز چیست؟

در معماری و همچنین دکوراسیون داخلی معمولا به پایین ترین قسمت دیوار چیزی را می چسبانند. این قطعه می تواند از جنس چوب، سنگ، pvc و mdf باشد. هدف از چسباندن این قطعه به دیوار نیز پوشش اتصال دیوار به زمین است. به دلایل مختلف. از جمله آن ها می توان به عایق و پوشش بودن آن ها اشاره کرد. به جز این مورد می توانیم به نقش محافظتی آنان در برابر رطوبت و ضربه اشاره کنیم. همه این ها بخشی از مهم ترین دلایل استفاده از قرنیز ها در منازل است.

به جز مواردی که در بالا ذکر شد می توانیم بحث زیبایی دکوراسیون منزل را نیز مطرح کنیم. این موضوع نیز به اندازه موارد بالا دارای اهمیت است. چرا که استفاده از قرنیز ها می تواند چهره زیبایی را به دکوراسیون داخلی منزل ببخشد. همچنین شما می توانید با استفاده از قرنیز هایی که با دکوراسیون داخلی هماهنگ و مطابقت دارند بیش از گذشته منزل خود را جذاب کنید. این را نیز باید بدانید که قرنیز ها در رنگ ها و طرح های مختلفی معمولا در بازار تهیه و تولید می شوند. شما می توانید بر حسب نیازی به که به آن ها دارید این محصولات را تهیه کنید. قرنیز 9 سانتی متری هم یکی از این مدل ها است.

چرا باید از قرنیز استفاده کنیم؟

در بالا به شکل کلی به بخشی از دلایل استفاده از قرنیز ها اشاره کردیم. استفاده از قرنیز ها به جز موارد بالا می تواند دلایل دیگری را نیز با خود به همراه داشته باشد. یکی از مواردی که در ساخت و ساز و اجرای دکوراسیون داخلی رخ می دهد در خصوص نصب پارکت ها است. به هنگان نصب پارکت لمینت یا چوبی معمولا بین دیوار و خود پارکت یک سانتی متر فاصله می گذارند. این فاصله به تنهایی و بدون پوشش چهره دکوراسیون داخلی را زشت می کند.

به همین علت سعی می شود با استفاده از قرنیز ها بتوانند آن را به خوبی پوشش دهند. استفاده از قرنیز ها در این ناحیه بسیار مفید و موثر است. چرا که این پارکت ها در گذر زمان معمولا دچار انبساط و انقباض می شوند. این فرایند ها می تواند بر اندازه آن ها و همچنین فاصله آن ها با پارکت اثر بگذارد به همین دلیل سعی می شود که از قطعات دیگری به نام قرنیز برای پر کردن این فاصله و همچنین ایفای نقش پوششی و عایقی آن ها استفاده کرد.

در کنار همه مواردی که در بالا ذکر کردیم باید به این نکته هم اشاره کنیم که استفاده از قرنیز ها می تواند جلوی جمع شدن گرد و غبار در آن ناحیه و گپ ایجاد شده را بگیرد. به همین دلیل خوب است که از قرنیز مناسب برای این ناحیه استفاده کرد. یکی از بهترین و استانداردترین قرنیز های موجود در بازار همین قرنیز 9 سانتی متری pvc است. شما با استفاده از این قرنیز می توانید به راحتی و با خیال راحت این نواحی را پوشش دهید.

 

قرنیز 9 سانتی متر

قرنیز

چطور رنگ قرنیز ها را انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ قرنیز ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که انتخاب رنگ سایر اجزای دخیل در دکوراسیون داخلی منزل هم به همین شکل است. باید پیش از همه به نقش آن ها در زیبایی دکوراسیون داخلی پی برد تا بتوان رنگ مناسبی را برای آن ها انتخاب کرد. به عنوان مثال در مقاله نقش چوب پرده چوبی در زیبایی دکوراسیون منزل به اهمیت و نقش چوب پرده های چوبی در زیبایی دکوراسیون داخلی اشاره کردیم. همچنین در یادداشت نقش پرده در زیبایی دکوراسیون داخلی در خصوص اهمیت پرده در دکوراسیون داخلی صحبت کردیم.

شما باید بررسی کنید که چطور و چگونه قرنیز ها می توانند در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما نقشی ایفا کنند. اینکه رنگ آن ها باید به چه شکل باشد یا طرح آن ها، همگی سوالاتی هستند که می توانند به نقش قرنیز ها در زیبایی دکوراسیون داخلی پاسخ بدهند. به همین علت سعی می شود پیش از آن که به دنبال رنگ آن ها باشید به دنبال پاسخ به این سوالات باشید. رنگ قرنیز ها می توانند به طور مستقیم بر حسب نوع دکوراسیون منازل انتخاب شوند. شما می توانید بررسی کنید که دکوراسیون شما با چه رنگ هایی می تواند مطابقت داشته باشد.

رنگ هایی که می توان برای قرنیز ها استفاده کرد می توانند در دسته رنگ هایی باشند که با رنگ دکوراسیون مطابقت داشته باشند. پس برای انتخاب رنگ قرنیز ها به طور مستقیم به رنگ دکوراسیون و تم آن نگاه کنید. این می تواند بهترین راهنما برای شما باشد که چه رنگی را برای قرنیز ها انتخاب کنید. بنابراین برای اینکه رنگ مناسبی را برای قرنیز های خود انتخاب کنید باید در ابتدا به رنگ دکوراسیون و همچنین تم منزل خود نگاه کنید. این امر می تواند به خوبی به شما کمک کند که چطور رنگ مناسبی را برای قرنیز ها انتخاب کنید. باید این را بدانید که قرنیز ها نقش موثری در زیبایی دکوراسیون داخلی دارند و باید در انتخاب رنگ برای آن ها دقت نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *