چوب پلاست

عوامل موثر بر قیمت گذاری چهارچوب های درب چوبی

kianchoobco

چهارچوب های درب چوبی از مهم ترین و پرفروش ترین محصولات چوب پلاست در بازار است. برای خرید چوب پلاست در گلستان به خصوص خرید چهارچوب درب چوبی در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید. چوب پلاست از جمله محصولاتی است که به تازگی وارد بازار شده است. این محصول راه حل خوبی برای صنعتگران است که بتوانند از چوب ها در صنایع خود استفاده کنند. چوب پلاست ها انواع و اقسام مختلفی دارند که از محبوب ترین آن ها می توان به چهارچوب های درب چوب پلاست اشاره کرد.

استفاده از محصولات چوب پلاست در صنایع مختلف با کاربردهای مختلف آن ها همراه است. از مهم ترین آن ها می توان به پوشش بودن آن ها اشاره کرد. در چوب پلاست ها از ترکیبات پلیمری استفاده شده است. استفاده از این ترکیبات باعث می شود که محصول در برابر رطوبت و آب بسیار مقاوم باشد. همین امر سبب شده است که استفاده از آن ها به امری مرسوم در صنایع بدل شود. همچنین از کاربردهای گسترده آن ها می توان به درز گیر بودن آن ها نیز اشاره کرد که این مورد بیشتر در قرنیز و اسکوتی ها دیده می شود.

اما از دیگر نکاتی که باید به آن ها توجه کرد این است که قیمت و شرایط قیمت گذاری چوب پلاست ها به چه شکل است. در ادامه به بررسی این عوامل در خصوص چهارچوب درب چوبی اشاره می کنیم. در یادداشت های انواع نبشی پی وی سی و نبشی چوب پلاست چیست؟ توضیحات خوبی را در خصوص چوب پلاست ها ارائه دادیم.

 

kianchoobco

چارچوب درب

چهارچوب درب چوبی

همانطور که گفتیم چهارچوب های درب چوب پلاست از مشهور ترین و پرطرفدارترین محصولات چوب پلاست ها در بازار هستند. از چهارچوب های درب چوب پلاست استفاده های فراوانی انجام می شود. با توجه به ترکیب این محصولات می توان به عایق بودن آن ها اشاره کرد. به همین خاطر می توانند گزینه های مناسبی برای درب های سرویس بهداشتی و حمام باشند. از طرفی هم با توجه به اینکه طرح و نقش چوب ها را دارند می توانند برای درب اتاق ها و ورودی منازل هم گزینه های بسیار مناسب و خوبی باشند. برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید یادداشت روکش چوبی چیست؟ را مطالعه کنید.

پس از چهارچوب های درب چوب پلاست می توان به طور گسترده در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی استفاده کرد. از همین نظر باید گفت قیمت گذاری بر روی این محصولات امر مهم و اثر گذاری است. چرا که می توانند بر روی هزینه کل پروژه نیز اثر خود را بگذارند. به همین دلیل هرچقدر بیشتر در خصوص عوامل قیمت گذاری چهارچوب های درب چوب پلاست بیشتر بدانیم بهتر می توانیم از آن ها بهره ببریم. در ادامه سعی کردیم بیشتر در این مورد توضیح بدهیم و اشاره می کنیم که چطور می توان چهارچوب های ارزان و با کیفیتی را تهیه کرد.

عوامل موثر بر قیمت گذاری

پیش از همه پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله چهارچوب درب چوبی بخریم یا نه؟ را مطالعه کنید. در این یادداشت به خوبی در این حوزه نکاتی را ارائه کردیم. حال بپردازیم به عوامل موثر بر قیمت گذاری. اولین موردی که باید در خصوص چهارچوب های درب چوب پلاست در نظر داشت این است که این محصولات در گام اول چوب پلاست هستند. یعنی باید عوامل قیمت گذاری بر روی چوب پلاست ها را نیز در نظر بگیریم. اینکه ترکیبات پلیمیری و پلاستیکی درون آن ها چطور و به چه میزان تغییر قیمت می دهند و به چه چیزهایی بستگی دارند. به همین خاطر در ابتدا به بررسی عوامل قیمت گذاری چوب پلاست ها اشاره می کنیم.

قیمت چوب پلاست ها یکی از مهمترین عواملی است که آن را به یکی از مهمترین مصالح در صنعت ساختمان تبدیل کرده است. چوب پلاست این محصول زیبا که در مکان های مختلف ساختمان قابل استفاده است به دلیل استفاده کاربردی و سهولت در نصب بسیار محبوب شده است. در ادامه به برخی از عوامل مهم در قیمت گذاری آن می پردازیم:

  • نوع پلی اتیلن ها، پلی پروپینیل ها و پلی وینیل کلرایدها (PVC) که در پروفیل های چوب پلاست استفاده می شود بستگی دارد
  • پودر چوبی که در آن استفاده می شود.
  • لازم به ذکر است که موادی که در تولید پروفیل های چوب پلاست استفاده می شود وارداتی است و به قیمت ارز نیز بستگی دارد.
  • محیطی که چوب پلاست در آن نصب و  استفاده می‌شود نیز در موضوع  تاثیر گذار می باشد.
  • نوع دستگاه که چوب پلاست با آن تولید می شود.

 

چهارچوب های درب

چارچوب

عوامل موثر بر قیمت گذاری چهارچوب چوب

چوب یکی از پرکاربردترین مواد در صنایع و دکوراسیون است. مبنای محاسبه برای چوب بر اساس متر مکعب یا سانتی متر مکعب است. مهمترین اصل در قیمت گذاری چوب کیفیت و مزایای آن است. به عنوان مثال چوبی مانند بلوط به دلیل مقاومت در برابر رطوبت، بافت، وضعیت بصری و نقش بالا یکی از چوب های گران قیمت است. این عوامل به شرح ذیل است:

  • فصل خرید چوب: بهترین زمان برای خرید چوب اواخر تابستان است. در این زمان تهیه چوب خشک با قیمت مناسب راحت تر از فصولی مانند زمستان است. چوب همیشه در شروع فصل زمستان گران می شود
  • ابعاد چوب: هر چه تخته بزرگتر و سالم تر باشد، قیمت آن بالاتر است. بسته به گونه، درختان بین 10 تا 40 سال به سن برداشت می رسند. اصولاً درختان کهنسال چوب بهتری نسبت به درختان جوان دارند. در گونه های کاج سن برداشت در عملیات جنگلداری بین 20 تا 30 سال است. وقتی درخت بریده می شود بسته به قطر تنه شکل برش و تخته شدن آن متفاوت است. چوب های با کیفیت بالا برای صنایع روکش انتخاب می شوند. این نوع دیگری است که برای صنایع ترمووود استفاده می شود.
  •  گونه و گرید چوب: هر چه تخته بزرگتر و سالم تر باشد، قیمت آن بالاتر است. بسته به گونه، درختان بین 10 تا 40 سال به سن برداشت می رسند. اصولاً درختان کهنسال چوب بهتری نسبت به درختان جوان دارند. در گونه های کاج سن برداشت در عملیات جنگلداری بین 20 تا 30 سال است. وقتی درخت بریده می شود بسته به قطر تنه شکل برش و تخته شدن آن متفاوت است. چوب های با کیفیت بالا برای صنایع روکش انتخاب می شوند. این نوع دیگری است که برای صنایع ترمووود استفاده می شود.

 

ابعاد چهارچوب درب تا چه اندازه در قیمت گذاری آن تاثیر گذار است؟

از نکات مهمی که در قیمت گذاری چهارچوب های درب چوب پلاست اثر گذار است می توان به ابعاد اندازه های آن ها اشاره کرد. نکته مهمی که در این خصوص باید بدانید این است که هرچقدر سایز این چهارچوب ها بزرگتر باشد قیمت آن ها نیز بیشتر است. دلیل آن هم کاملا منطقی است. سایز بزرگتر مواد اولیه بیشتری را نیز در پی دارد و در ادامه باعث می شود که هزینه های تولید آن نیز افزایش یابد. در نهایت با افزایش هزینه های تولید هزینه های فروش و عرضه آن نیز بیشتر خواهد شد.

این مورد البته در خصوص سایر محصولات چوب پلاست هم صدق می کند. با مطالعه مقاله قیمت چوب پرده چوب پلاست به چه عواملی وابسته است؟ در خصوص عوامل موثر بر قیمت گذاری چوب پرده های چوب پلاست اطلاعات مفیدی را به دست می آورید. البته از جهتی هم می توان گفت نحوه تولید چوب پلاست هم بر قیمت گذاری آن ها موثر است. به این خاطر که اگر تولید چوب پلاست به صورت بهینه صورت بگیرد در ابعاد و اندازه های مختلف هم که تولید شود می تواند قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد.

در مقاله نحوه تولید چوب پلاست به نوع تولید این محصول اشاره کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *