چوب پلاست

نحوه نصب چهارچوب درب چوب پلاست

kianchoobco

چهارچوب درب چارچوبی است که داخل درب قرار می گیرد و درب توسط لولا به آن متصل می شود. به عبارت دیگر چارچوب را می توان عنصری دانست که لنگه های درب را در بر می گیرد. چهارچوب باید وزن درب و ضربه باز و بسته شدن در را تحمل کند و بنابراین باید از استحکام کافی برخوردار باشد. نصب قاب باید به گونه ای مناسب انجام شود که خطری ایجاد نکند. چهارچوب های درب چوب پلاست از جمله محصولاتی هستند که به دلیل سبکی آن ها نصب آسانی دارند. برای خرید چوب پلاست در گلستان و همچنین خرید چهارچوب درب چوب پلاست در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید.

در ادامه این مطلب سعی کردیم روش های نصب چهارچوب درب را برای شما توضحی دهیم. این محصولات از جمله مهم ترین اجزای یک ساختمان به حساب می آیند و در صورت عدم نصب درست آن ها می تواند دردسر ساز شود. لذا اگر شما هم قصد دارید از نحوه اتصال این چهارچوب ها مطلع شوید در ادامه با ما همراه باشید.

 

kianchoobco

نصب چهارچوب چوب پلاست

نکات لازم برای نصب چهارچوب های درب چوب پلاست .

 • قبل از نصب چهارچوب درب از مساوی بودن قطرهای مقطع آن اطمینان حاصل کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که از نظر باز شدن در جهت صحیح و جهت گیری از بالا به پایین باشد.
  قطعا قسمت بالایی آن (کلاه قاب).
 • تمام جهات آن از داخل، به خصوص هر دو طرف، باید سطح و شاقول بررسی شود.
 • شاخ های تاشو قاب ها باید به سمت بیرون خم شوند تا اتصال قاب به تیرچه محکم شود.
 • برای جلوگیری از زنگ زدگی قاب، بهتر است از گچ برای پرکردن داخل آن استفاده نکنید.
 • پرکردن قاب با ملات ماسه سیمان باید به تدریج و در سه مرحله انجام شود.
 • اگر قاب دارای آستانه است، حتما فضای زیر آستانه را با ملات پر کنید.

روش های تثبیت چهارچوب درب نسبت به کف

 • در دو طرف پایین قاب یک علامت زمین مشخص است که باید به آن توجه کنید.
 • بهتر است همان قاب را با عرض کف انتخاب کنید.
 • سطح نهایی تمام شده دیوار باید با لبه پشتی قاب همسطح باشد.
 • علامت انتهای برگ در، خط کف تمام شده و بادگیر بین آنها را در عکس نشان می دهد.
 • خط کف حک شده روی قاب باید با سطح نهایی نهایی کف هم تراز باشد

ساختار چهارچوب های درب چوب پلاست

چارچوب درب چوب پلاست از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. تیرک های عمودی که در یک طرف براکت لولا و در طرف دیگر محلی هستند. که زبانه قفل در آن قرار می گیرد. از جهت افقی، قاب دارای یک تیرک و آستانه افقی است. در گذشته چارچوب در از فلز برای نگه داشتن لولا ساخته می شد. در حال حاضر چارچوب های چوبی درب های داخلی تعویض شده است.

باید این نکته را متذکر شویم که برای نصب درب اتاق خواب محدودیتی در انتخاب نوع قاب درب وجود ندارد. بیشتر درها را می توان بر روی اسکلت های چوبی و فلزی استفاده کرد. اگر قصد تعویض فریم را ندارید، می توانید از روکش برای پوشش فریم های فلزی استفاده کنید.

ترازبندی چهارچوب

برای نصب قاب ابتدا باید اندازه گیری های دقیقی انجام شود. در واقع قاب باید در سطح کف و سقف باشد. پس از اندازه گیری و علامت گذاری دقیق، جای شاخک های قاب روی دیوار پاک می شود. و قاب در جای خود قرار می گیرد. در مرحله بعد با استفاده از شاقول، تراز افقی و عمودی انجام می شود تا از پیچ خوردگی قاب اطمینان حاصل شود. سپس سطوح بیرونی نیز تراز می شوند. همچنین، برای اطمینان، قاب به جلو یا عقب متمایل نمی شود.

استفاده از فوم در نصب چهارچوب

بین دیوار و قاب باید 1.5 سانتی متر فضای خالی در دو طرف وجود داشته باشد. بادی نامیده می شود. این فضای خالی بین دیوار و قاب پس از تراز دقیق با فوم پر می شود. برای درب های چوبی امکان نصب دستگیره و دستگیره عقب روی چهارچوب برای زیبایی بیشتر وجود دارد. در مراحل ساخت، روکوب توسط چسب چوب و میخ روی قاب قرار می گیرد و تعبیه می شود.

بکارگیری لغاز در محل نصب درب

در محل نصب درها و پنجره ها؛ یک فرورفتگی از طریق دیوار برای قرار دادن قاب لولای در ایجاد می شود. که لغاز نام دارد. عرض لولا باید حداقل 5 سانتی متر باشد که برابر با ضخامت درب است. با توجه به اینکه کوبنده درب و کوبنده درب عقب نیز بر روی چهارچوب درب چوبی قرار می گیرند; ضخامت نهایی به 10 سانتی متر می رسد.

آستانه یا پاسار

المان افقی پایینی قرار است در چارچوب درب های ورودی و سرویس ها استفاده شود. و وظیفه آن ایجاد حائل بین محیط های تمیز و آلوده و مرطوب یا خشک است. فریم ها از نظر متریال شامل موارد زیر می باشند.

 • چوبی
 • فولاد
 • آلومینیوم
 • یو پی وی سی

 

 

نصب چهارچوب چوب پلاست

چهارچوب

رعایت کردن نکات نصب چه اهمیتی دارد؟

ابتدا ببینیم چرا باید به نصب اصولی و صحیح درب های چوبی توجه کنیم. به طور کلی درب ها از هر نوع با هدف تامین امنیت نصب می شوند. از طرفی نصب آنها می تواند حریم خصوصی لازم را در سازه مورد نظر ایجاد کرده و فضاها را از هم جدا کند. از طرفی زیبایی یک ساختمان تا حد زیادی به این درها و نحوه نصب قاب های چوب پلاست بستگی دارد.

زمانی که اصول حرفه ای و فنی برای نصب این درب ها رعایت شود، درب ها می توانند ایمنی و کارایی بالایی داشته باشند. درها باید به عنوان عایق صدا و حرارت عمل کنند و تا حد امکان در برابر ضربه و فشار مقاومت کنند. مهم ترین نکته این است که چهارچوب ها و درب های تعبیه شده در آنها تراز باشند تا کارایی لازم را داشته باشند و به مرور زمان خم نشوند. برای این منظور رعایت نصب درب چوبی الزامی است.

نکاتی که در این مقاله ذکر شد از جمله بهترین مواردی است که می تواند برای نصب چهارچوب درب چوب پلاست به کار آید. قطعا روش های دیگری نیز برای این امر وجود دارد اما این موارد که برحسب تجربه هم ثبت شدند می تواند برای شما بسیار راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *