چوب پلاست

نصب چوب پرده های چوبی

kianchoobco

چوب پرده از مهم ترین محصولات چوب پلاست ها در بازار است. برای اینکه بتوانید پرده های خود را در ساختمان به دیوار متصل کنید نیازمند چوب پرده هستید. چوب پرده ها انواع مختلفی دارند. چوب پرده های چوبی یکی از انواع مختلف چوب پرده های موجود در بازار است. برای خرید چوب پلاست در گلستان و همچنین خرید چوب پرده در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید. با توجه به اهمیت چوب پرده ها باید نصب آن ها را نیز فرا بگیرید.

نحوه نصب چوب پرده های چوبی روش هایی دارد که می توانید به کمک آن ها به بهترین شکل ممکن آن ها را به دیوار متصل کنید. از خوبی های چوب پرده های چوبی می توان به این نکته اشاره کرد که با توجه به ساختار و مواد اولیه این محصولات دارای وزن سبک تری به نسبت چوب پرده های فلزی و دیگر چوب پرده ها هستند. به همین علت نصب آن ها نیز می تواند راحت تر از سایر چوب پرده ها باشد. با توجه به ویژگی های ظاهری چوب پلاست ها هم می توانیم بگوییم که این نوع از چوب پرده ها از جمله جذاب ترین چوب پرده های موجود در بازار است.

در ادامه این مطلب سعی کردیم در خصوص نحوه نصب چوب پرده های چوبی صحبت کنیم. اگر شما هم قصد خرید و نصب چوب پرده های چوبی را دارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

kianchoobco

چوب پرده چوب پلاست

چوب پرده های چوبی

از اولین مواردی که باید در نظر بگیریم این است که چوب پرده های چوبی دقیقا چه چیزی هستند؟ استفاده از این محصولات چرا به نسبت سایر محصولات و چوب پرده های دیگر محبوبیت دارد؟ با پاسخ به این سوالات می توانیم پی ببریم که چرا چوب پلاست ها در بازار گسترش یافتند. چرا که چوب پرده های چوبی تنها یکی از محصولات فراوان این مواد است. لذا می توانیم نتیجه بگیریم ویژگی ها و برتری های چوب پلاست ها باعث می شود که چوب پلاست ها در محصولات مختلف به کار گرفته شوند و از طرفی هم در بازار پرطرفدار باشند.

نصب چوب پرده های چوبی هم همانطور که در بالاتر اشاره کردیم با توجه به ویژگی برجسته چوب پلاست ها آسان است. این ویژگی باعث می شود که نصاب های پرده در این امر بهتر بتوانند کار را انجام دهند. چوب پرده های چوب پلاست با توجه به ظاهری هم که دارند انتخاب های خوبی برای افراد خواهند بود. ظاهر مشابه آن ها با چوب ها سبب زیبایی بیش از پیش دکوراسیون منزل نیز می شود. هماهنگی پرده ها با چوب پرده ها هم در این زمینه مهم است. باید در نظر بگیریم هرچه از رنگ ها و طرح های مشابه استفاده کنیم برای زیبایی دکوراسیون مناسب تر است.

انواع پرده های موجود در بازار

با توجه به طرح های مختلفی که در بازار برای دکوراسیون منازل وجود دارد انواع پرده های مختلفی نیز می توانیم برای آن ها در نظر بگیریم. پرده های مختلف هرکدام نیاز به روش های خاص خود دارند. در دید کلی تر می توانیم پرده ها را به دسته های سقفی و دیواری تقسیم کنیم. اما در دید جزئی تر پرده های بیشتری در بازار وجود دارد. به تناسب پرده ها مدل های مختلف چوب پرده در بازار نیز وجود دارد. همچنین اگر علاقمند به دانستن قیمت این مدل ها هستید می توانید یادداشت قیمت چوب پرده چوبی به چه عواملی وابسته است؟ را مطالعه کنید.

نصب چوب پرده سقفی

برای نصب این گونه پرده ها باید آنها را در فاصله 5 سانتی متری از پنجره نصب کنیم. در صورت نیاز به پرده های دیگری همان فاصله را برای آنها در نظر بگیریم و علامت گذاری کنیم. سپس پرده را در محلی که علامت گذاری کردیم نصب کنیم.

نصب چوب پرده دیواری

برای نصب میله پرده روی دیوار 10-15 سانتی متر بالاتر از بالای پنجره اندازه می گیریم. باید حداقل 5-10 سانتی متر از کناره های پنجره فاصله داشته باشیم. سپس علامت گذاری کنیم. این که آیا این سایز برای نصب پرده و پرده بالاتر، در هر عرض و ارتفاعی مناسب است به سلیقه شما و نوع پنجره و پرده انتخابی شما بستگی دارد. اما آنچه که توصیه می کنیم اندازه استاندارد برای نصب پرده است.

نصب چوب پرده های چوبی

چوب پرده چوبی

تفاوت نصب پرده های سقفی و دیواری

در واقع تفاوت در نصب چوب پرده چوبی سقفی یا دیواری مربوط به نوع پایه و فیکس شدن پرده چوبی است که مناسب دیوار یا سقف آن در نظر گرفته می شود. بنابراین پس از آن که نقطه مورد نظر را علامت گذاری و سوراخ کردید، با بستن پیچ و رولپلاک روی آن، پایه دیوار یا سقف را نصب کرده و سپس آن را می بندیم.

برای جلوگیری از ریزش گرد و غبار مته روی زمین یا فرش می توانید از یک ورقه روزنامه روی فرش یا زمین استفاده کنید. آن را کمی به سمت دیوار قرار دهید تا گرد و غبار روی فرش نریزد. حتی می توانید از جاروبرقی برای آن که گرد و غبار بر روی فرش نریزد استفاده کنید.

در صورت وجود گچبری های مخفی بر روی سقف می توانید چوب پرده را از نوع تک یا ریلی و یا حتی پانچ داخل گچبری قرار دهید. به این ترتیب هنگام نصب چوب پرده علاوه بر مخفی کردن چوب پرده، قسمت بالایی پرده را که نوار پرده روی آن دوخته شده است می توانید داخل گچبری مخفی کنید. در این حالت پرده را زیباتر می توانید نشان دهید.

اگر از کتیبه های پی وی سی یا چوبی استفاده می کنید باید قبل از همه پرده ها آنها را با دقت نصب کنید و بعد از نصب ریل ها و کتیبه ها نوبت به نصب پرده می رسد.

تعداد بست های سقفی مورد نیاز برای نصب چوب پرده

باید به این نکته اشاره کنیم که تعداد بست های مورد نیاز برای نصب چوب پرده ها معمولا یکسان است. یعنی میان چوب پرده های سقفی و دیواری تفاوتی وجود ندارد.

۲ عد پایه برای چوب پرده هایی که اندازه آن ها کمتر از ۲۲۰ سانتی متر است.

۳ عدد پایه برای اندازه هایی که بین ۲۳۰ تا ۳۵۰ سانتی متر هستند.

۴ عدد پایه برای اندازه هایی که بین ۳۶۰ تا ۴۶۰ سانتی متر هستند.

۵ عدد پایه برای اندازه هایی که بین ۴۷۰ تا ۵۴۰ سانتی متر هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *