چوب پلاست

چهارچوب درب چوبی بخریم یا نه؟

چرا باید چهارچوب درب چوبی بخریم؟ پرسشی است که ممکن است برای شما هم پیش آید. در حقیقت باید گفت چرا باید از چوب پلاست استفاده کنیم؟ این نکته ای است که می تواند ما را به پاسخ به این پرسش راهنمایی کند. باید به یاد داشته باشیم که استفاده از چوب و صنایع چوبی در پروژه های مختلف به این راحتی نیست. چوب پلاست محصولاتی هستند که می توانند زمینه استفاده از چوب ها را در صنایع مختلف راحت کنند. برای خرید چوب پلاست در گلستان و همچنین خرید چهارچوب درب چوبی در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید. در این فروشگاه محصولات متنوع چوب پلاست با بهترین کیفیت برای شما عرضه شده است.

چهارچوب های درب مختلفی در بازار وجود دارند. از جمله آن ها می توان به چهارچوب های درب فلزی اشاره کرد. اما چرا از چهارچوب های درب چوبی در ساختمان ها مختلف استفاده می شود؟ از جمله مواردی که باید در این زمینه به آن اشاره کنیم این است که برخی از ویژگی های خاص چهارچوب های چوبی هستند که عامل استفاده از آن ها را در ساختمان ها فراهم می کنند. در ادامه می خواهیم به بررسی این عوامل و خاصیت ها بپردازیم و همچنین به این پرسش پاسخ دهیم که چرا باید چهارچوب درب چوبی بخریم.

kianchoobco

چهارچوب های درب

ویژگی های چهارچوب های درب چوبی

برای اینکه به این موضوع بپردازیم باید در ابتدا به خواص چوب پلاست ها اشاره کنیم. چوب پلاست ها برای اولین بار در سال 1983 میلادی در آمریکا به کار گرفته شدند. شرکت امریکن وود استاک در ایالت ویسکانسین برای اولین بار توانست این محصول را روانه بازار کند. فن آوری تولید چوب پلاست ها ایتالیایی است و این شرکت با استفاده از این نوع فناوری شروع به تولید بخش های داخلی خودرو کرد. این اولین مورد استفاده از چوب پلاست ها در صنایع خودروسازی بود.

چوب پلاست ها در ابعاد و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شوند. این محصولات به نسبت محصولات مشابهی که در بازار وجود دارند دارای برتری هایی به لحاظ ویژگی های فیزیکی هستند. از جمله آن ها می توان به جذب آب و واکشیدگی بسیار پایین تر به نسبت چوب آلات دیگر اشاره کرد. همچنین نصب آن ها میز به نسبت سایر محصولات مشابه آسان تر و قیمت آن ها نیز پایین تر است. همه این ها باعث شدند تا استفاده از چوب پلاست در صنایع مختلف رواج پیدا کند.

از جمله این صنایع می توانیم به صنعت ساخت چهارچوب های درب اشاره کنیم. همانطور که می دانید از چهارچوب های درب در ساختمان ها به طور گسترده استفاده می شود. از جمله ویژگی هایی که یک چهاچوب درب مناسب باید داشته باشد این است که در مقابل رطوبت و آب از خود مقاومت لازم را نشان دهد. نباید چهارچوب ها طوری باشند که در اثر مجاورت با نم و رطوبت دچار آسیب شوند. به همین منظور باید از موادی استفاده کرد که در مقابل آن ها مقاوم باشند.

مزیت های استفاده از چهارچوب درب چوبی

مزیت های استفاده از چهارچوب درب چوب پلاست بسیار زیاد است. همین عامل نیز باعث شده است تا خرید و استفاده از آن ها رواج پیدا کند. در ادامه به برخی از این مزیت ها اشاره می کنیم که می تواند پاسخ خوبی به این پرسش باشد که چرا باید چهارچوب درب چوب پلاست بخریم؟ اگر به لحاظ قیمتی نیز تمایل دارید بدانید که چه عواملی بر روی قیمت گذاری این محصولات موثر هستند می توانید به مقاله عوامل موثر بر قیمت گذاری چهارچوب های درب چوبی مراجعه کنید.

استفاده از چوب پلاست ها به قدری گسترده شده است که صرفا محدود به چهارچوب های درب نمی شوند. از چوب پلاست ها می توان برای تولید سایر محصولات دیگر همانند نبشی ها استفاده کرد. در یادداشت نبشی چوب پلاست چیست؟ و یادداشت نبشی پی وی سی چیست؟ به این موضوعات اشاره کردیم.

مقاومت خوب در برابر رطوبت

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم چهارچوب های درب چوب پلاست به دلیل اینکه از چوب پلاست تهیه می شوند دارای مقاومت خوبی در برابر رطوبت هستند. به همین دلیل می توانند چهارچوب های خوبی باشند برای مهندسین ساختمان تا از آن ها در پروژه های خود استفاده کنند. این مورد به نسبت چهارچوب های فلزی دارای مزیت دو چندان است. چرا که برخلاف چهارچوب های درب فلزی چهارچوب های درب چوب پلاست دچار زنگ زدگی نمی شوند.

قابلیت بازیافت محصولات

موضوع دیگری که برای چهارچوب های درب چوب پلاست مطرح می شود و باعث می شود که در پروژه ها به جای چهارچوب درب فلزی چهارچوب درب چوب پلاست بخریم این است که محصولات چوب پلاست به راحتی قابلیت بازیافت دارند. این قضیه باعث شده است که این محصولات را دوست دار طبیعت بنامند و استفاده از آن ها به مرور زمان نیز افزایش یابد. چرا که مسئله حفظ محیط زیست و هوای پاک در آینده به یکی از مهم ترین چالش های بشریت منجر خواهد شد و استفاده از محصولات دوست دار طبیعت همانند چهارچوب درب چوب پلاست می تواند به بهبود این شرایط کمک کند.

مقاوم بودن چهارچوب درب چوبی در مقابل شرایط جوی و هوازدگی

چهارچوب های درب چوب پلاست به نسبت چهارچوب های فلزی می توانند به مانند رطوبت در مقابل شرایط جوی و هوازدگی نیز از خود مقاومت خوبی نشان دهند. با توجه به اینکه استفاده از چهارچوب ها درب مستلزم مجاورت آن ها با هوا و شرایط مختلف جوی و همچنین رطوبت است می تواند به نسبت چهارچوب های درب فلزی دارای مزیت های مناسب و خوبی باشند. این مزایا می تواند ما را قانع کند که چهارچوب درب چوب پلاست بخریم و در پروژه های خود استفاده کنیم.

چهارچوب درب چوب پلاست بخریم

چهارچوب درب چوب پلاست

مقاوم بودن چهارچوب های چوبی در مقابل عوامل بیولوژیک

از مقاومت خوب چوب پلاست ها در مقابل شرایط جوی و رطوبت زیاد گفتیم. اما این مقاومت ها پایان ندارد. چهارچوب درب چوب پلاست می تواند در مقابل عوامل بیولوژیک نیز از خود مقاومت خوبی نشان دهد. منظور از عوامل بیولوژیک همان حشرات و پوسیدگی هایی هستند که می توانند بر روی چوب ها به وجود آیند. چوب پلاست ها با توجه به ساختاری که دارند می توانند به خوبی در مقابل این عوامل از خود مقاومت نشان دهند.

نصب آسان چهارچوب های چوبی

از دیگر نکات مثبتی که برای چهارچوب های درب چوب پلاست می توان قید کرد این است که این محصولات می توانند به نسبت سایر چهارچوب ها از جمله چهارچوب های فلزی به راحتی نصب شوند. در حقیقت کار برای نصب آن ها به نسبت نصب چهارچوب های فلزی بسیار راحت تر و آسان تر است. در یادداشت نصب چهارچوب درب چوبی به این موضوع پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *