چوب پلاست

انواع چوب پرده چوبی

kianchoobco

چوب پرده یا همان میل پرده چوب پلاست از مشهورترین محصولات چوب پلاست است. تنوع در این محصول بسیار زیاد و گسترده است. چوب پرده ها وسیله هایی هستند که به شکل افقی به دیوار متصل و پرده را نگه می دارند. در حقیقت پرده ها بدون چوب پرده ها نمی توانند برپا شوند. لذا لازم است که برای اتصال پرده ها از این وسایل استفاده کرد. برای انتخاب بین انواع چوب پرده چوبی باید در خصوص آن ها اطلاعات لازم را به دست آورید. اما پیش از همه باید یک جنس مناسب را خریداری کنید. برای خرید چوب پلاست در گلستان و همچنین خرید چوب پرده چوب پلاست در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید. در این فروشگاه محصولات چوب پلاست با بهترین و مرغوب ترین کیفیت عرضه می شود.

چوب پرده های چوب پلاست به دلیل استفاده از پلیمر های خاص که در چوب پلاست ها استفاده می شود ویژگی های خاصی دارند. از جمله این ویژگی ها می توان به سبک وزن بودن آن ها اشاره کرد. همچنین می توانیم از نصب آن ها نیز یاد کنیم. بدون شک نصب آسان این محصول می تواند یکی از برتری های آن بر سایر چوب پرده ها باشد. با برشمردن برخی از مزیت های این محصولات می خواهیم به علت محبوبیت آن در بازار اشاره کنیم. البته در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص انواع چوب پرده چوبی و انواعشان صحبت می کنیم. در یادداشت چوب پرده چوبی چیست؟ در خصوص این مدل ها بیشتر توضیح دادیم. شما هم اگر قصد خرید این محصولات را دارید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

kianchoobco

چوب پرده چوب پلاست

چوب پرده چوبی چیست؟

این محصولات از مشتقات مهم چوب پلاست ها است. این مواد به خاطر خواص فوق العاده ای که به چوب ها بخشیدند در بازار پرطرفدار شدند. استفاده از چوب ها در بازار به راحتی الان نبود. می دانید که چوب ها شرایط خاصی دارند. اینکه به راحتی نمی توان از آن ها در صنعت استفاده کرد به دلیل پوسیدگی و سختی استفاده از آن ها. به همین خاطر چوب پلاست ها وارد صنعت شدند. این مواد ترکیبی از چوب ها با برخی از پلیمر های خاص و پلاستیک ها است. به همین علت توانستند نقاط ضعف چوب ها را تا حد خوبی برطرف کنند. از جمله اینکه محصول تولیدی به وسیله این مواد سبک و عایق خوبی است.

انواع چوب پرده های چوبی هم به همین شکل هستند. ویژگی های خاص و برتر چوب پلاست ها را با خود به ارث می برند و کار صنعتگران را راحت کردند. از طرفی هم طراحی آن ها به دلیل وجود چوب در ترکیباتشان به ظاهر چوب اصلی در آمده است. لذا می توانند به لحاظ زیبایی در دکوراسیون ها هم استفاده شوند. چوب پرده های چوب پلاست در انواع مختلفی تولید می شوند. در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. در یادداشت قیمت چوب پرده چوبی به چه عواملی وابسته است؟ در خصوص قیمت این مدل ها نیز صحبت کردیم.

انواع چوب پرده ها چوبی

خود چوب پرده ها به تنهایی مدل های مختلفی دارند. چوب پرده های چوب پلاست تنها یک نمونه از آن ها است. برای مثال چوب پرده های فلزی یا پلاستیکی صرف نمونه هایی از این محصولات است. اما چوب پرده های چوب پلاست خود به تنهایی دارای تنوع زیادی هستند. این مدل ها به شرح ذیل هستند:

 • چوب پرده های رنگ گردویی
 • چوب پرده های رنگ عسلی
 • چوب پرده های رنگ فندقی
 • چوب پرده های قهوه ای سوخته

همانطور که مشاهده می کنید تنوع چوب پرده های چوب پلاست منتهی به رنگ ها می شود. از این نظر که کاربرد همه چوب پرده ها یکسان است. تفاوت صرفا در رنگ آن ها است. این هم به خاطر تفاوت در دکوراسیون منازل و سلایق افراد است. اما بحث دیگری که در این زمینه شکل می گیرد نکات مهم در خصوص این محصولات است. باید توجه کنیم که در هنگام خرید انواع چوب پرده چوبی بایستی به چه مواردی توجه کنیم.

 

انواع چوب پرده چوبی

چوب پرده

نکات نصب

می دانیم که نصب هر محصولی نیاز به یک سری نکات خاص دارد. این نکات می تواند بر گرفته از اطلاعات مخصوص درباره محصول باشد. همچنین می تواند بر حسب تجربه افراد باشد. به هر شکلی که هست باید پیش از نصب محصول درباره آن ها اطلاعات لازم را به دست آوریم. لذا در ادامه تلاش کردیم در خصوص نصب انواع چوب پرده چوبی این نکات را ذکر کنیم. با رعایت کردن این نکات می توانید بهتر این محصولات را نصب کنید. این نکات به شرح ذیل هستند:

 • چنانچه از میل پرده های حلقه دار میخواهید استفاده کنید آن را کمی بالا تر از پنجره نصب کنید
 • درصورتی که سقف کوتاهی در منزل دارید سعی کنید که چوب پرده را به سقف متصل کنید
 • فاصله منطقی و استاندارد چوب پرده با پنجره برای اتصال چوب پرده 5 سانتی متر است
 • اگر در فاصله پنجره و سقف دیوار بود سعی کنید چوب پرده چوب پلاست را به آن متصل کنید
 • برای اینکه سقف خانه را بزرگتر نشان دهید باید چوب پلاست را نزدیک به سقف تبدیل کنید
 • حتما باید این نکته را بدانید که پیش از خرید چوب پرده ابعاد دقیق پنجره را در بیارید

موارد بالا از مهم ترین نکات هنگام نصب چوب پرده های چوب پلاست است. اگر قصد دارید که چوب پرده منزل خود را نصب کنید با رعایت این موارد می توانید به نصب بهتر آن کمک کنید.

چوب پرده ها در کدام قسمت ها از دیوار متصل می شوند؟

نقاط مختلفی برای نصب چوب پرده ها وجود دارد. شما می توانید بر حسب آن چه که شرایط به شما اجازه می دهد چوب پرده را نصب کنید. در ادامه به توضیح در خصوص این نقاط پرداختیم. همچنین توضیح دادیم که چرا باید به این نقاط چوب پرده ها را متصل کنید.

درون قاب پنجره

اگر در آشپزخانه ها دقت کنید متوجه می شوید که بیشتر چوب پرده ها به این شکل و در این نقطه نصب شدند. معمولا در پنجره هایی که کوتاه هستند چوب پرده ها را در درون قاب پنجره متصل می کنند. یادتان نرود که همیشه برای نصب انواع چوب پرده چوبی باید ابعاد و اندازه های پنجره ها را دقیق اندازه گیری کنید.

1 دیدگاه در “انواع چوب پرده چوبی

 1. مجید گفت:

  چه مطلب جالب و خوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *