چوب پلاست

چوب پرده چوبی چیست؟

kianchoobco

شما زمانی که اقدام به خرید پرده می کنید در کنار آن وسیله ای را نیز دریافت می کنید به نام چوب پرده یا میله پرده. این محصولات از جمله محصولاتی است که می تواند جنس های مختلفی را به خود اختصاص دهد. استفاده از این محصولات هم امری اجتناب ناپذیر است. اینکه شما بتوانید پرده خود را به درستی برای منزل خود نصب کنید قطع به یقین نیاز به یک چوب پرده خوب نیز دارد. چوب پرده چوبی معمولا از محصولاتی به نام چوب پلاست تهیه می کنند. برای خرید چوب پلاست در گلستان و همچنین خرید چوب پرده در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید.

چوب پرده ها همانطور که گفتیم مدل های مختلفی دارند. از جمله مدل های فلزی و چوبی. در یادداشت انواع چوب پرده چوبی در خصوص انواع این مدل ها صحبت کردیم. برای مدل های چوبی به مانند سایر وسایل چوبی باید این نکته را در نظر بگیریم که از چوب ها به راحتی نمی توان در صنایع مختلف استفاده کرد. دلیل آن هم این است که ماده به صورت طبیعی با توجه به ویژگی هایی که دارد به هیچ عنوان قابل استفاده در صنایع نیست. به همین علت سعی می شود از محصولات جایگزین چوب های طبیعی در بازار و صنایع مختلف بهره گرفته شود.

از جمله این محصولات چوب پلاست ها هستند. در ادامه این مطلب بیشتر در خصوص چوب پلاست ها و همچنین میله پرده های چوب پلاست صحبت می کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

kianchoobco

میله پرده

چوب پرده چوبی

با توجه به اینکه چوب پلاست ها در صنایع مختلف استفاده می شوند می توان حدس زد که حتما دارای ویژگی های مهم و خوبی نیز هستند. در پاسخ باید بگوییم بله همین طور است. یعنی شما با محصولی طرف هستید که قابلیت های فوق العاده و زیادی دارد. به طوریکه غالب بازار و صنعت را در دست خود گرفته است. استفاده از چوب پلاست ها را می توانیم به عنوان یکی از فرصت هایی بدانیم که برای بشر فراهم شده تا از خوبی های چوب در طبیعت بهره ببرد.

حال در میان محصولات مختلفی که از چوب پلاست ها در بازار عرضه می شود می توانیم به چوب پرده چوبی اشاره کنیم. این محصولات همانطور که حدس می زنید برای برپا کردن پرده های اتاق یا منزل به کار می روند. در کنار خرید پرده های خود می توانید این نوع از محصولات نیز دریافت کنید. اما از نکات قابل توجهی که باید به آن ها توجه کرد این است که چوب پرده ها صرفا به شکل چوب یا چوب پلاست نیستند.

چرا چوب پرده چوبی؟

شما در بازار انتخاب های متنوعی برای این محصولات دارید. از جنس های فلزی گرفته تا همین چوب پرده چوبی. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که آیا استفاده از جنس های فلزی برای این کار بهتر است یا چوبی؟ در پاسخ باید بگوییم که کاملا وابسته به انتخاب شما دارد. اما در عین حال هم باید به این مورد اشاره کنیم که چوب پرده های چوب پلاست نیز دارای مزایا و ویژگی های مثبت خیلی زیادی هستند که استفاده از آن ها در بازار داری تقاضا های بسیار است.

از جمله این مزایا می توان به این موارد اشاره کرد:

 • مقاوم در برابر آسیب های جوی و طبیعی
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • نصب آسان
 • سبک و با دوام
 • دارای ظاهر و رنگ چوب

مقاوم در برابر آسیب های جوی و طبیعی

یکی از مهم ترین مزیت های چوب پلاست ها و چوب پرده چوبی این است که می توانند در مقابل آسیب جانوران موذی به خوبی از خود مقاومت نشان دهند. این مورد درست برخلاف چوب های طبیعی است. چوب های طبیعی هرچقدر در برابر این مورد آسیب پذیر هستند، چوب پلاست ها در نقطه مقابل آن ها کاملا در برابر این آسیب ها مقاومند. به همین خاطر می توان به خوبی از آن ها در منازل استفاده کرد.

از آن طرف هم با توجه به اینکه بیشتر این محصولات در مجاورت پنجره ها در منازل نصب می شوند پس می توان نتیجه گرفت که در معرض شرایط جوی و آب و هوایی متفاوت هستند. قاعدتا یک چوب پرده خوب باید در مقابل این شرایط از خود به خوبی مقاومت نشان دهد. به همین دلیل می توان گفت مدل های چوبی گزینه های بسیار خوبی خواهند بود.

 

چوب پرده چوبی

میله پرده

مقاوم در برابر رطوبت

از دیگر نکاتی که باید به آن ها توجه کرد این است که چوب پلاست ها در مقابل رطوبت از خود به خوبی مقاومت نشان می دهند. این مقاومت آن ها باعث می شود که بتوانند در شرایط جوی مختلف و همچنین در خصوص ویژگی هایی که ممکن است در هر منزل پیش آید از خود مقاومت نشان دهند. همانطور که اشاره کردیم محل اتصال این محصولات در مجاورت پنجره ها است به همین علت می توان پیش بینی کرد که در مقابل تغییرات جوی دچار نم و رطوبتی بشود. به همین علت می توان گفت مقاومت چوب پلاست ها در برابر رطوبت یک مزیت بزرگ است.

نصب آسان

همیشه به همراه خرید پرده و چوب پرده برای منزل به دنبال نصاب این محصول نیز هستیم. نصب کردن این محصولات می تواند کاری سخت باشد. خصوصا زمانی که وزن این جنس ها نیز بالا باشد. چوب پرده چوبی به دلیل اینکه از چوب پلاست ها تهیه می شوند و ماهیت این مواد نیز غالبا از پلاستیک تشکیل می شود می توانیم بگوییم که حتما دارای وزن کمی هستند. این وزن کم را در برابر یک چوب پلاست فلزی در نظر بگیرید. به همین علت است که می توانیم بگوییم نصب این محصولات در قیاس با مدل های فلزی می تواند امری ساده تر باشد.

سبک و با دوام

سبک بودن و مقاوم بودن یک محصول بسیار با اهیمت است. همین که چوب پلاست ها این ویژگی را به تنهایی دارند می تواند عاملی باشد که مشتقات و محصولات آن ها نیز به همین شکل باشند.

2 دیدگاه در “چوب پرده چوبی چیست؟

 1. سعید گفت:

  بسیار عالی

 2. سامان گفت:

  خیلی خوب و عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *