چوب پلاست

انواع نبشی پی وی سی

kianchoobco

محصولات چوب پلاست دارای انواع و اقسام مختلفی در بازار هستند. از انوع مختلف آن ها می توان به نبشی پی وی سی اشاره کرد. نبشی های پی وی سی بدون شک از آن جمله محصولاتی هستند که استفاده از آن ها فوق العاده برای صنایع مختلف سود آور و مهم است. برای خرید چوب پلاست در گلستان از جمله خرید نبشی در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب گلستان مراجعه کنید. همچنین می توانید برای خرید نبشی پی وی سی در گلستان نیز به همین فروشگاه مراجعه کرده و با انواع نبشی های مختلف و با بهترین کیفیت و قیمت آشنا شوید.

نبشی های پی وی سی همانطور که اشاره کردیم از محصولات خوب و پر کاربرد چوب پلاست ها هستند. انواع نبشی های مختلف می توانند برای کارهای مختلفی نیز استفاده شوند. دقیقا به همان صورت که چوب پلاست ها دارای تنوع گسترده و زیادی در بین محصولات خود هستند نبشی ها نیز به عنوان یکی از محصولات مختلف و خوب چوب پلاست ها خود نیز دارای انواع و اقسام مختلفی است. لذا برای استفاده از نبشی ها در ابتدا باید با انواع آن ها آشنا باشید و هم چنین بدانید که هرکدام از آن ها مخصوص چه کاری است تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن ها استفاده کنید. لذا در این یادداشت تلاش کردیم به انواع و اقسام نبشی های پی وی سی اشاره کنیم و در مورد آن ها مختصری توضیحاتی ارائه دهیم.

نبشی پی وی سی چیست؟

برای اینکه بدانید نبشی پی وی سی چیست می توانید به یادداشت نبشی پی وی سی چیست؟ مراجعه کنید. اما در این قسمت نیز به طور مختصر یک توضیحی در مورد این وسیله پر کاربرد آوردیم. ساده ترین تعریف برای نبشی پی وی سی این است که این وسیله جزوی از محصولات چوب پلاست است. یعنی در ترکیبات آن علاوه بر پروفیل های چوبی از پروفیل های پلاستیکی همچون پی وی سی نیز استفاده شده است. این محصولات کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف علی الخصوص ساختمان سازی دارند. استفاده های متنوع و کثیر از آن ها در صنعت ساختمان سازی باعث شده است که بدل به یکی از مهم ترین ابزارها و وسایل مورد نیاز در این صنعت بشوند.

نبشی های پی وی سی همانطور که اشاره کردیم در کنار پروفیل های چوبی که در آن ها به کار رفته است از پروفیل های پلاستیکی به مانند پی وی سی نیز استفاده می کنند. این خود باعث آن شده است که در مقابل نم زدگی، رطوبت و آب مقاوم و به عنوان پوشش به کار روند. شما می توانید برای اینکه در مکان هایی که زیاد با آب سر و کار دارند از نبشی های پی وی سی استفاده کنید. چرا که می توانند به خوبی از آن فضا ها محافظت کنند. همچنین به دلیل ابعاد و اندازه های آن ها و طراحی خاصی که دارند می توانند برای گوشه های منزل و ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

 

kianchoobco

نبشی چوب پلاست

انواع نبشی های پی وی سی

در بالا به طور خلاصه و مختصر در خصوص برخی از کاربرد ها و ویژگی های نبشی های پی وی سی صحبت کردیم. باید بدانید که استفاده از نبشی های پی وی سی به دلیل مزایای ویژه ای که دارند بسیار گسترده تر از مواردی است که در بالا از آن ها صحبت کردیم. به این دلیل هم است که در میان چوب پلاست هایی که تولید شده است نبشی ها خود دارای تنوع و تکثر فراوانی هستند.

به همین خاطر نبشی های مختلفی در بازار تهیه شده است که می توانند هر کدام به کارهای خاصی بیایند و از آن ها می توان به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده کرد. در ادامه به برخی از این نبشی ها اشاره می کنیم و مختصری در مورد هر کدام یک از آن ها توضیحاتی را ارائه می دهیم. در یادداشت تفاوت نبشی پروفیل upvc با pvc در خصوص این دو مدل نبشی نیز صحبت کردیم.

انواع نبشی تاشو پی وی سی

یکی از انواع نبشی های پی وی سی نبشی تاشو پی وی سی است. تصور غالب بیشتر بر آن بود که نبشی های ثابت هستند و نمی توانند حرکتی کنند اما نبشی تاشو پی وی سی این تصور را بر هم زد. از نبشی های تاشو پی وی سی برای پوشاندن نبش، کنج و حد فاصل بین دیوار و سقف می توان استفاده کرد. نبشی های تاشو همان خواصو ویژگی هایی که سایر نبشی های پی وی سی دارند را نیز دارا هستند. نبشی های تاشو پی وی سی در رنگ های مختلف روکش می شوند و بیشتر برای مصارف دور کار دیوارپوش ها استفاده می شوند. همچنین می توان از آن ها برای زاویه ها به صورت داخلی یا سر کنج نیز استفاده کرد.

 

انواع نبشی

نبشی چوب پلاست

نبشی تاشو ژله ای پی وی سی

از دیگر نبشی های تاشوی پی وی سی می توانیم به نبشی تاشوی ژله ای اشاره کنیم. این نبشی نیز دارای خواصو ویژگی های منحصر به فرد خود است. نبشی تاشو ژله ای پی وی سی از جمله نبشی های پر کاربرد در صنایع ساختمان سازی به شمار می آید. این نوع نبش به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد می تواند برای استفاده در سطوح مختلف بسیار کاربردی و مفید باشد. به دلیل همین موضوع می تواند در انعطاف های بالای 90 در جه نیز مورد استفاده قرار بگیرد و محدودیتی در نصب آن وجود ندارد.

برای تولید نبشی تاشوی ژله ای پی وی سی از ماده ژله سیلیکونی استفاده می شود. این ماده در میان لبه های موجود با انعطاف بسیار بالا تزریق می شود. تزریق این ماده باعث می شود که به هم پیوستگی دو لبه افزایش پیدا کند. نبشی ژله ای تاشو پی وی سی به دلیل اینکه قابلیت انعطاف خوبی دارد می تواند از هر دو سمت تا بشود. این یعنی اینکه تا زوایای 180 درجه می تواند دارای انعطاف باشد. به همین ترتیب نیز می تواند این فضاها را به خوبی پوشش دهد و جلوی ترک و شکستگی وسایل را به خوبی بگیرد. برای نصب نبشی های تاشوی ژله ای پی وی سی از چسب های 1،2،3 می توان استفاده کرد. همچنین چسب های آکواریوم نیز برای اتصال و نصب آن ها به دیوار می توانند چسب های مناسبی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *