چوب پلاست

نبشی چوبی چیست؟

kianchoobco

چوب پلاست ها از محصولات چوبی هستند که در صنعت بسیار پرطرفدار هستند. ترکیب چوب با مواد پلاستیکی باعث شده است که در قدم اول آن ها را عایق کند و در قدم بعدی باعث شده است که بتوانند سبک و ارزان باشند. برای خرید چوب پلاست در گلستان از جمله خرید نبشی در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب گلستان مراجعه کنید. چوب پلاست ها انواع و اقسام و محصولات مختلفی دارند که هرکدام دارای کاربردها و ویژگی های خاص خودش است. از انواع مختلف آن ها می توانیم به نبشی چوب پلاست اشاره کنیم. این نبشی ها بسیار موثر و کاربردی هستند.

همچنین باید بدانید که نبشی های چوب پلاست علاوه بر آن که بسیار موثر و کاربردی هستند تقریبا جزو جدایی ناپذیری در اتصالات چوب پلاست ها در پروژه های مختلف هستند. نقش آن ها بسیار حیاتی و مهم است. و نبود آن ها به شکل بی بدیلی می تواند به انجام و ادامه روند پروژه آسیب برساند. از همین روی باید توجه داشته باشیم که روش و مهارت اتصال و استفاده از آن ها را به خوبی فرا بگیریم. همچنین باید بدانیم که در قبل از پروژه به چه میزان از تعداد آن ها نیاز داریم. در ادامه این مطلب به توضیحاتی در خصوص این نبشی ها در صنعت می پردازیم.

نبشی چوب پلاست

همانطور که در بالا اشاره کردیم نبشی چوب پلاست از آن دست محصولات پرکاربرد و پر استفاده در صنایع است. این محصولات و کالا ها از جمله مهم ترین محصولات چوبی هستند که در اجرای پروژه ها می توانند به شما کمک کنند. برای همین بایستی در مورد آن ها اطلاعات خوبی را داشته باشید تا در صنایع و پروژه ها بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن ها استفاده کنید. این امر به بهبود بازدهی و افزایش رقم آن ها در پروژه هایتان می انجامد و به شما کمک می کند که در هزینه های خود به مقدار خوبی صرفه جویی کنید.

نبشی های چوب پلاست از پروفیل های چوبی و مقادیری پلاستیک تشکیل می شوند. پلاستیک هایی که در این مواد به کار می رود غالبا از pvc هستند. به طور کلی چوب پلاستی که تهیه می شود به دلیل همین برخورداری از مواد pvc می تواند عایق و پوشش خوبی برای آب، حشرات، جانوران موذی و تغییرات آب و هوایی باشد. لذا استفاده از آن ها به قدری در صنایع مختلف زیاد است که تنوع و ساخت محصولاتش به شدت افزایش یافته است. در یادداشت نبشی پی وی سی چیست؟ به توضیح در این خصوص پرداختیم.

 

kianchoobco

نبشی چوب پلاست

کاربردهای نبشی

همانطور که اشاره کردیم چوب پلاست ها به دلیل کاربردها و مزیت های فراوانی که دارند به محصولات مختلفی دسته بندی می شوند. یعنی به دلیل استقبال بالا از استفاده از آن ها تنوع محصولاتشان نیز زیاد شده است و برای هر بخشی ابزار و محصول خاص خود را در بازار عرضه می کنند. لذا هر کدام از محصولات چوب پلاست در کنار مزایا و کاربردهایی که به عنوان یک چوب پلاست دارد مزایا و کاربردهای مختص به خود را نیز دارد. به طور مثال اسکوتی، پارکت، میله پرده، تسمه و نبشی هرکدام محصول خاصی از چوب پلاست ها هستند. اما برای خود ویژگی ها، مزایا و خواصی دارند.

نبشی ها نیز به همین شکل دارای ویژگی های متعددی هستند. کاربردهای خوب و گسترده نبشی ها اما باعث می شود که از آن ها برای امور مختلفی استفاده شود. نبشی ها عموما برای مکان هایی که در ساختمان ها زاویه دار هستند مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر با نصب قرنیز ها در گوشه های دیوار های ساختمان ها به مشکل می خورید و کار شما با فارسی بر کردن آن ها حل نمی شود می توانید از نبشی ها کمک بگیرید. همچنین نبشی ها را در انتهای دیوار ها و راه پله ها نیز می توانید مورد استفاده قرار دهید. این امر نیز برای زیبا سازی دکوراسیون منزل می تواند موثر باشد.

 

کاربردها و قیمت نبشی

در کنار این موارد اما از نقش عایق و پوشش آن ها نباید غافل شویم. باید بدانیم که نبشی ها در کنار اینکه می توانند گوشه های دیوارها را به خوبی بپوشانند و زیبا کنند می توانند در همان نقاط نیز عایق های خوبی برای نم، رطوبت و آب باشند. به این ترتیب می توانید دیگر نگران نم زدگی یا ریختن آب در آن نواحی نباشید که به دیوار شما آسیب برساند. این کاربردهای زیاد نبشی نسبت به قیمت آن بسیار بیشتر است. در یادداشت قیمت نبشی به چه معیارهایی وابسته است؟ در خصوص قیمت این محصول صحبت کردیم.

 

نبشی

نبشی چوب پلاست

مزایای استفاده از نبشی های چوب پلاست

مطابق آن چه که در بالا به آن ها اشاره کردیم مزایای استفاده از نبشی های چوب پلاست گسترده و زیاد است. اینکه شما بتوانید از آن ها برای مصارف مختلف خود استفاده کنید واقعا می تواند تاثیر گذار باشد. حال در ادامه به شکل مختصر و موردی تلاش کردیم تا برخی از مزایای معمول نبشی های چوب پلاست را بیان کنیم:

  • از قطع درختان جلوگیری می کند و دوست دار طبیعت محیط زیست است
  • برای نگهداری نبشی های چوب پلاست لازم نیست به اندازه نگهداری خود چوب ها هزینه کنید و هزینه نگهداری آن ها بسیار پایین تر است
  • همانطور که اشاره کردیم این نبشی در مقابل رطوبت و جذب آب بسیار مقاوم و عایق های خوبی هستند. چیزی که از نفوذ آب به درون آن ها تخمین زده می شود چیزی در حدود 1 الی 2 درصد است. که به نسبت چوب خالص فوق العاده آمار اندکی به حساب می آید
  • مقاومت آن ها در برابر حشرات، جانوران موذی و مخصوصا موریانه ها باعث می شود که در ساختمان های چوبی روستایی نیز بسیار مورد استفاده قرار بگیرند
  • در مقابل ضربات مختلف و خراش های احتمالی که می تواند بر روی آن ها تحمیل شود بسیار مقاوم و محکم هستند
  • اگر نبشی های چوب پلاست دچار ضربات و فشارهایی شدند می توان آن ها به راحتی جایگزین کرد و امکان این امر برای افراد به صورتی آسان وجود دارد
  • از مواد زائد در طبیعت تولید می شوند و می توانید برای تولید آن ها به وسیله این مواد هزینه کمی را بپردازید
  • طول عمر این نبشی ها بسیار بالا است و به این راحتی ها از کار نمی افتند

1 دیدگاه در “نبشی چوبی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *