چوب پلاست

دیوارپوش فومی چگونه نصب می شود؟

kianchoobco

دیوارپوش های فومی از آن دست دیوارپوش هایی است که به جای موزاییک و کاشی که در گذشته استفاده می شد جایگزین شده است. دیوارپوش های فومی با توجه به ویژگی های خوبی که دارند به جای کاشی و موزاییک استفاده می شوند. این ویژگی ها شامل نصب دیوارپوش فومی نیز می شود. این دیوارپوش های از جمله محصولات چوب پلاست هستند. برای خرید چوپ پلاست در گلستان می توانید از فروشگاه کیان چوب اقدام به خرید کنید.

نصب و اتصال دیوارپوش های فومی بر روی دیوار و سطوح نیاز به یک سری روش ها و شیوه های خاص دارد. دانستن اطلاعاتی در مورد شیوه های اتصال و نصب آن ها می تواند به شما برای استفاده بهینه تر کمک می کند. بنابراین برای اینکه هزینه های نصب و خرید دیوارپوش هم کاهش پیدا کند و هم اینکه به صرفه تر شود باید در مورد آن ها این اطلاعات لازم و مهم را بدانید. در ادامه این مطلب به شیوه ها و روش های نصب دیوارپوش های فومی اشاره کردیم.

نصب دیوارپوش های فومی

اولین نکته ای که در نصب دیوارپوش های فومی این است که آن را به اندازه کافی برش دهیم. یعنی مقداری که که نیاز دارید و در ابتدا خریداری کرده اید را به اندازه کافی و ابعادی که برای سطح و دیوار لازم است برش دهید. این کار باعث می شود که در مصرف دیوارپوش برای سطح مورد نظرتان صرفه جویی لازم را انجام دهید. همچنین سبب می شود که در ادامه نیز برای انجام کارهای دیگر بر روی دیوارپوش لازم نباشد که روی ماده اولیه با اندازه های زیاد کار کنید. یعنی به عبارت دیگر سرعت کار شما را بیشتر می کند.

نکته بعدی که وجود دارد این است که باید پیش از برش دیوارپوش ابعاد دیوار و سطح کار را دقیق و با جزییات اندازه گیری کنید. این کار باعث می شود که سرعت عمل شما نیز بیشتر شود. افزایش سرعت شما در کار سبب می شود کار سریع تر و بهتر انجام شود و در هزینه های شما صرفه جویی اتفاق بیفتد.

kianchoobco

دیوارپوش فومی

برای پریزهای روی دیوار حتما برش های لازم را روی دیوارپوش اعمال کنید

یکی دیگر از مواردی که حتما باید رعایت شود این است که برای پریزهای روی دیوار برش های لازم را انجام دهید. برای این کار می توانید از چاقو یا کاتر تیز استفاده کنید. البته پیش از برش سعی کنید به طور دقیق جایگذاری پریز روی دیوار را بر روی دیوارپوش مشخص کنید و پس از آن با کاتر و چاقو برش را روی دیوارپوش ها انجام دهید.

یک نکته جالبی که در این زمینه وجود دارد این است که می توانید از خود کلید و پریز به عنوان شابلون روی دیوارپوش استفاده کنید. این کار باعث می شود که برشی که روی دیوارپوش ایجاد می کنید دقیق تر و تمیز تر باشد. این کار سبب می شود که مقدار کم تری دور ریز دیوارپوش داشته باشید. در نهایت این کار نیز سبب صرفه جویی در هزینه ها و مواد اولیه ای که برای پروژه خریداری کردید می شود.

حال نوبت نصب دیوارپوش است

پیش از آن که دیوارپوش را روی دیوار و سطوح نصب کنید باید به دنبال چسب خوب و مقاوم برای نصب دیوارپوش ها باشید. برای این منظور باید به دنبال چسب هایی باشیم که روی دیوارپوش خوب بنشیند و بچسبد. این امر مستلزم این است که ماده اولیه ای که برای چسب به کار می رود از نوعی باشد که بتواند این شرایط را ایجاد کند. برای این کار معمولا از چسب ساختمانی استفاده می کنند.

چسب های ساختمانی خود به چند دسته تقسیم می شوند. چسب سنگ، چسب آجر سفال، چسب بتونه، چسب پلی استایرن، چسب مخصوص پارکت، چسب های بلوک سیمانی، چسب بتن معمولی، چسب کاشی الیاف دار و … همگی از اواع چسب های ساختمانی هستند. حال با توجه به جنس دیوارپوش های فومی می توانید به مقدار کافی و لازم از یکی از انواع چسب های ساختمانی استفاده کنید. دقت کنید که در مقدار چسبی هم که به کار می برید باید توجه کنید. چرا که مصرف بیش از حد چسب می تواند به دیوارپوش آسیب برساند. همچنین مصرف کم این چسب ها باعث آن می شود که دیوارپوش به دیوار متصل نشود.

نصب دیوارپوش فومی

دیوارپوش فومی

از میخکوب یا پیچ فراموش نکنید

پس از آن که پشت دیوارپوش فومی را آغشته به چسب کردید باید از میخ و میخکوب برای چسباندن آن به دیوار استفاده کرد. میخ مناسب و اندازه برای دیوارپوش و دیوار باید خریداری کنید. همچنین پس از آن باید از میخکوب مناسب آن میخ ها برای وصل کردن و چسباندن دیوارپوش به دیوار استفاده کنید. این مرحله پس از مرحله آغشته کردن دیوارپوش به چسب اهمیت دارد و باید بعد از آن انجام شود.

به غیر از میخ و میخکوب می توانید از پیچ ها و رولپلاک ها نیز برای این امر استفاده کنید. پیچ رولپلاک ها حتی می توانند کار تمیز تری را برای شما اجرا کنند. یک نکته مهم که بسیار کاربردی هم است این است که اگر از تعداد پیچ های بیشتری نیز استفاده کنید کار شما تمیز تر خواهد بود. بنابراین پس از اینکه دیوارپوش را چسبی کردید باید از میخ و پیچ برای چسباندن دیوارپوش روی دیوار و سطوح استفاده کنید.

همه ابزار مورد نیاز جهت نصب دیوارپوش ها

در بالا به برخی از تجهیزات و مواد اولیه ای که برای نصب دیوارپوش های فومی روی دیوار یا سطوح لازم بود اشاره کردیم. به طور قطع به جای این تجهیزات و مواد می توانید از مواد و تجهیزات دیگر هم استفاده کنید. اما نکته ای که مهم است این است که این تجهیزات جزو بهترین ها هستند. لذا برای این که کار نصب و اتصال دیوارپوش ها را بتوانید سریع تر و بهتر انجام دهید همان بهتر این است که از این تجهیزات استفاده کنید. برخی از تجهیزاتی که برای نصب و اتصال دیوارپوش لازم است در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

  • کاغذ سمباده خوب
  • ابزار برش
  • مداد و خط کش فلزی
  • چسب سیلیکون و درزگیر یا چسب های ساختمانی
  • قلم مو و حلال رنگ
  • رنگ آستر و اکریلیک
  • آب و دستمال پارچه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *