چوب پلاست

نصب چهارچوب درب چوبی

kianchoobco

چوب پلاست ها از جمله محصولاتی هستند که این روزها در صنایع مختلف به کار می روند. این محصولات توانسته اند خلاء عدم حضور چوب ها در صنایع را پر کنند. چوب ها به دلیل برخی ویژگی هایی که دارند نمی توانند به صورت خام و طبیعی در صنایع به کار روند. به همین علت از چوب پلاست ها برای حضور در این زمینه ها استفاده می کنند. نصب چهارچوب درب چوب پلاست از مهم ترین نکاتی است که باید فرا بگیریم. برای خرید چوب پلاست در گلستان به خصوص خرید چهارچوب درب چوبی در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید.

چهارچوب های درب چوبی یکی از محصولاتی هستند که از چوب پلاست ها تهیه می شوند. در حقیقت ویژگی های خاصی که چوب پلاست ها دارند باعث می شود که محصولات مختلفی را از آن ها تهیه کنند. یکی از آن محصولات چهارچوب های درب چوبی هستند. از ویژگی هایی که باعث می شود این محصولات پر طرفدار باشند این است که می توان آن ها را به راحتی نصب کرد. در ادامه این مطلب تلاش کردیم روش های نصب چهارچوب های درب چوبی و درب های چوب پلاست را برای شما توضیح دهیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

kianchoobco

چهارچوب درب چوب پلاست

 

چهارچوب های درب چوب پلاست

ابتدا مقاله چهارچوب درب چوبی بخریم یا نه؟ را مطالعه کنید تا در مورد چهارچوب های چوب پلاست بیشتر بدانید. برای استفاده از چهارچوب های درب باید این مورد را بدانیم که استفاده از آن ها باید مساوی باشد با مجاورت با وضعیت جوی مختلف، آب و هواهای متفاوت و همچنین در معرض رطوبت و آب بودن. به همین لحاظ باید در نظر بگیریم که یک چهارچوب درب بایستی به این طریق آماده شود. از ویژگی های چهارچوب های درب چوبی می توان به این موارد اشاره کرد. چهارچوب های درب چوب پلاست می توانند به این شکل در مقابل هرگونه آسیب خارجی ناشی از رطوبت و شرایط جوی مقاومت کنند. شاید می پرسید چگونه؟

در پاسخ باید بگوییم این مورد بر می گردد به خود چوب پلاست ها. در حقیقت ویژگی های خاص چوب پلاست ها است که باعث می شود چهارچوب های درب چوبی به این طریق از خود مقاومت نشان دهند. این مورد نیز بر می گردد به ساختار چوب پلاست ها. ساختار چوب پلاست ها به گونه ای است که در آن ها از پلاستیک استفاده می شود. استفاده از پلاستیک ها در چوب پلاست ها باعث می شود که آن ها را در مقابل رطوبت و سایر آسیب های جوی مقاوم کند. همچنین می تواند باعث شود که وزن سبک تری نسبت به سایر چهارچوب های درب داشته باشد.

اما شاید مهم ترین ویژگی که به چهارچوب های درب می بخشد این است که می توان آن ها را به راحتی نصب کرد. استفاده از چوب پلاست ها در ترکیب چهارچوب های درب علاوه بر مزایای بالا در مهم ترین ویژگی خود باعث می شود که نصب آن ها بسیار راحت شود. به طوریکه در کم ترین زمان ممکن می توانید فرایند نصب را انجام دهید.

نصب چهارچوب های درب چوب پلاست چگونه انجام می شود؟

مهم ترین موضوعی که برای چهارچوب های درب چوب پلاست ها در پروژه ها وجود دارد همین بحث نصب و اتصال آن ها است. باید بگوییم که نصب و اتصال چهارچوب های درب چوب پلاست در پروژه های مختلف می تواند به بهترین شکل و کم ترین زمان موجود انجام شود. این موضوع برای کارفرماها بسیار مهم است و باعث می شود که آن ها به جای استفاده از چهارچوب های فلزی یا مواد دیگر از چهارچوب های درب چوب پلاست استفاده کنند. به همین خاطر لازم است که نحوه اتصال و نصب آن ها را بدانیم تا به راحت ترین شکل ممکن آن ها سر جای خود متصل کنیم.

چهارچوب درب، چهارچوبی است که داخل درب قرار می گیرد و درب توسط لولا به آن متصل می شود. به عبارت دیگر چهارچوب را می توان عنصری دانست که لولاهای درب را می پوشاند. چهارچوب باید وزن درب و ضربه باز و بسته شدن در را تحمل کند و بنابراین باید از استحکام کافی برخوردار باشد. نصب قاب باید به گونه ای انجام شود که خطری ایجاد نکند. به این شکل می توان چهارچوب درب ها را متصل و نصب کرد. حال چهارچوب درب های چوبی نیز به همین صورت هستند منتهی با وزنی کم تر و روشی آسان تر.

 

نصب چهارچوب درب چوبی

چوب پلاست

نکاتی که برای نصب چهارچوب های درب چوب پلاست باید رعایت کنیم

برای نصب هر چهارچوب درب و نه لزوما چهارچوب های چوب پلاست باید یک سری نکات لازم را رعایت کنیم. رعایت این نکات باعث می شود که در نصب آن ها کار برای ما راحت تر باشد. به همین دلیل باید این نکات را ذکر کنیم تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن فرایند نصب چهارچوب های درب چوب پلاست را انجام دهید. این نکات به شرح ذیل است:

بکارگیری لغاز در محل نصب درب

در محل نصب درب ها و پنجره ها؛ یک فرورفتگی از طریق دیوار برای قرار دادن قاب لولای درب ایجاد می شود. که لغاز نام دارد. عرض لولا باید حداقل 5 سانتی متر باشد که برابر با ضخامت درب است. با توجه به اینکه کوبنده درب و کوبنده درب عقب نیز بر روی چهارچوب درب چوبی قرار می گیرند; ضخامت نهایی به 10 سانتی متر می رسد.

ترازبندی چهارچوب

برای نصب قاب ابتدا باید اندازه گیری های دقیقی انجام شود. در واقع قاب باید در سطح کف و سقف باشد. پس از اندازه گیری و علامت گذاری دقیق، جای شاخک های قاب روی دیوار پاک می شود. و قاب در جای خود قرار می گیرد. در مرحله بعد با استفاده از شاقول، تراز افقی و عمودی انجام می شود تا از پیچ خوردگی قاب اطمینان حاصل شود. سپس سطوح بیرونی نیز تراز می شوند. همچنین، برای اطمینان، قاب به جلو یا عقب متمایل نمی شود.

استفاده از فوم در فرایند نصب چهارچوب درب

بین دیوار و قاب باید 1.5 سانتی متر فضای خالی در دو طرف وجود داشته باشد. این قسمت بادی نامیده می شود. این فضای خالی بین دیوار و قاب پس از تراز دقیق با فوم پر می شود. برای درب های چوبی امکان نصب دستگیره و دستگیره عقب روی چهارچوب برای زیبایی بیشتر وجود دارد. در مراحل ساخت، رُکب توسط چسب چوب و میخ روی قاب قرار می گیرد و تعبیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *