چوب پلاست

درب ضد آب

kianchoobco

چهارچوب های درب ویژگی های مختلف و تنوع زیادی دارند. از چهارچوب های فلزی و پلاستیکی گرفته تا چهارچوب های چوبی. چهارچوب های چوبی نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در حقیقت ویژگی های و نیازهایی که افراد در پروژه ها و صنایع مختلف دارند باعث می شود تا چهارچوب های مختلفی به وجود آیند. چوب پلاست ها از محصولات خوبی هستند که به تازگی وارد بازار شده اند. در یادداشت های چهارچوب درب چوبی و همچنین در یادداشت انواع چهارچوب درب چوبی به این موضوعات اشاره کردیم. برای خرید چوب پلاست در گلستان و چهارچوب درب چوب پلاست در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید. از جمله این چوب پلاست ها چهارچوب های درب ضد آب است.

چهارچوب های چوبی از برترین نمونه های چهارچوب ها در بازار هستند. استفاده از چوب ها در صنایع به راحتی ممکن نیست. به همین منظور پروفیل های چوب پلاست تولید شدند تا بتوان راحت تر از مزایای چوب ها در صنایع مختلف استفاده کرد. چهارچوب های چوبی نیز با توجه به اینکه از چوب پلاست تولید می شوند می توانند به راحتی ممکن در صنایع ساختمان سازی و معماری به کار آیند. استفاده از چوب با توجه به ویژگی های خوبی که دارند عامل اصلی این موضوع هستند. در ادامه به بررسی و توضیح پیرامون چهارچوب درب و درب ضد آب می پردازیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

kianchoobco

چهارچوب ضد آب

چهارچوب درب ضد آب چیست؟

از ویژگی های مهمی که باید چهارچوب های درب داشته باشند این است که در مقابل رطوبت و آب مقاوم باشند. ضد آب بودن این چهارچوب از مزایایی است که می تواند آن ها را در بازار خاص و یونیک کند. چهارچوب های درب ضد آب از موادی تولید می شوند که بتوانند در مقابل آب مقاوم باشند. بیشتر این ها همان پلاستیک ها هستند. اما مواد مشابه دیگری هم هستند که در این زمینه از آن ها استفاده می شود. از جمله آن ها می توان به wpc اشاره کرد.

در دوره های مختلف مواد و متریال های مختلفی برای ایجاد و تولید مواد ضد آب به وجود آمدند. از جمله آن ها می توان به فناوری نانو اشاره کرد. نانو تکنولوژی در این زمینه بسیار برای صنعتگران و تولید کنندگان مواد و محصولات چوبی راهگشا بوده است. ساخت محصولات مختلف با این ترکیب های پلیمری خواصی به آن ها بخشیده است که توانستند در صنعت بسیار پر متقاضی باشند. از جمله این خواص می توان به ضد آب بودن آن ها اشاره کرد. کلمه wpc مخفف کلمه wood plastic composite است. که اشاره به همان خاصیت پلاستیکی این پروفیل های چوبی دارد.

لازم به ذکر است که استفاده از چوب پلاست ها در صنایع مختلف بسیار پر کاربرد است. همانند تولید نبشی ها. در یادداشت های تفاوت نبشی پروفیل upvc با pvc و همچنین در مقاله نبشی تاشو چیست؟ به این موضوعات اشاره کردیم.

استفاده از درب ضد آب برای سرویس بهداشتی و حمام

یکی از کاربردهای گسترده ای که درب های ضد آب دارند این است که می توان از آن ها برای مکان هایی مانند سرویس بهداشتی و حمام در منزل استفاده کرد. استفاده از این درب ها برای این مکان ها به این منظور است که بتوان جلوی آسیبی که بعدا بر درب وارد می شود گرفته شود. به دلیل اینکه این مکان ها غالبا مرطوب هستند و با آب برخورد های زیادی دارند بهتر است دربی که برای آن ها در نظر گرفته می شود به لحاظ مقاومت در برابر رطوبت بسیار ایمن و مقاوم باشد. به همین منظور درب های ضد آب برای این موارد بسیار مناسب هستند.

استفاده از درب ضد آب برای این مکان ها باید به گونه ای باشند که سایر ویژگی ها را نیز ساپورت کنند. به عنوان مثال بایستی این درب ها قابلیت رنگ شدن دوباره را به راحتی هرچه تمام تر داشته باشند. به این منظور که بتوان با رنگ آمیزی آن ها هم یک پوششی بر روی درب ها به وجود آورد و هم اینکه بتوان آن ها را به لحاظ زیبایی و جذابیت به روز کرد. همچنین باید این نوع از درب ها به راحتی قابل شستشو باشند. تا زمانی که با مایعات و شوینده های مختلف برخورد دارند خواص خود را حفظ کنند.

 

درب ضد آب

چهارچوب درب ضد آب

مزایای استفاده از درب های wpc

از خوبی های درب ضد آب و چوب پلاست در بالا زیاد گفتیم. مزایای این نوع از درب ها به خصوص از جنس wpc بسیار زیاد است. در ادامه نیز قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.

  • قابلیت ترکیب شدن با مواد دیگر را دارند: این خاصیت درب ضد آب باعث می شود که بتوانیم آن ها را با مواد دیگر ترکیب کنیم تا در نهایت محصولی تازه و جدید تولید و عرضه کنیم.
  • مقاومت بالا: مقاومت بالای این نوع از درب ها در مقابل رطوبت باعث می شود که استفاده از آن ها در مکان های مختلف زیاد و متنوع شود.
  • سازگاری با محیط: از دیگر ویژگی های درب های wpc می توان به سازگاری آن ها با محیط اشاره کرد. این نوع سازگاری از این دست است که ضایعات و پسماند های wpc بسیار کم بوده و مقدار ناچیزی هم که از این پسماندها تولید می شود به راحتی قابل بازیافت هستند.
  • استحکام: دیگر مزیت درب ضد آب این است که مستحکم هستند و در مقابل فشار ها و نیروهای خارجی می توانند به خوبی مقاومت کنند. استحکام wpc دو تا سه برابر مواد تشکیل دهنده خود است و این امر باعث شده است تا کمترین میزان تغییر شکل را در مقابل فشار ها داشته باشد.
  • مقاومت در برابر خورندگی و فرسایش: مقاومت درب ضد آب در مقابل خورندگی و فرسایش نیز مزیت قابل توجه آن ها است. این امر زمانی به چشم می آید که از این نوع درب ها برای سرویس بهداشتی یا حمام استفاده می شود. چرا که در این هنگام بسیار بیشتر از سایر حالات با آب و محلول های شوینده برخورد دارند.

جمع بندی

مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد بخشی از مزایای گسترده درب ضد آب از جنس wpc بود. به طور قطع این نوع از درب ها بدون عیب و ایراد نیستند و در استفاده از آن ها می توان به برخی نقایص هم پی برد. اما آن چیزی که باید از آن ها مدنظر داشت این است که در صورتی که می خواهیم به دنبال استفاده از درب های ضد آب باشیم این نوع از درب ها حتما می توانند گزینه های خوبی برای ما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *