چوب پلاست

چوب پلاست نما چیست؟

kianchoobco

چوب پلاست ها موادی هستند که از ترکیب پلاستیک با چوب به وجود می آیند. در ساختار این مواد از کامپوزیت استفاده می شود. کامپوزیت ها همان موادی هستند که از ترکیب پلاستیک و الیاف چوب به وجود می آیند. چوب پلاست نما امروزه از یکی از بهترین شیوه هایی است که برای زیباسازی نمای ساختمان از آن ها استفاده می شود. این مواد محصولاتی از چوب پلاست هستند. برای خرید چوب پلاست در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید. در این فروشگاه چوب پلاست ها با بهترین کیفیت و تنوع عرضه می شوند.

استفاده از چوب پلاست ها در کنار سنگ و گچ و سیمان برای تزیین نمای ساختمان ها می تواند یک حرکت جدید و زیبا باشد. صنعت ساختمان سازی ایران امروزه برخلاف گذشته تا حد زیادی به استفاده از چوب و چوب پلاست ها روی آورده است. تغییر در دکوراسیون های داخلی و زیبایی نمای ساختمان ها در مقایسه با گذشته نیز کاملا محسوس و آشکار است. همه این موارد نشان از این دارد که چوب پلاست ها به خوبی توانسته اند در صنعت ساختمان سازی جای پای خوبی باقی بگذارند. از طرفی نیز رضایت مردم را نیز به خوبی جلب کرده اند. در ادامه این مطلب تلاش کردیم به اهیمت استفاده از چوب پلاست نما بپردازیم و به این مورد اشاره کنیم که استفاده از چوب پلاست در نمای ساختمان ها چه مزیت هایی دارد. پس با ما در ادامه مطلب نیز همراه باشید.

چوب پلاست نما چیست؟

چوب پلاست نما یکی از محصولا چوب پلاست در بازار است. این محصول برای نمای ساختمان ها به کار می رود. علاوه بر اینکه چوب پلاست ها به دلیل ترکیب الیاف چوبی با پلاستیک دارای مقاومت خوبی در برابر رطوبت و آب هستند به دلیل زیبایی و نوع طراحی زیبای آن ها نیز باعث می شوند تا در چشم مخاطب خوب و زیبا جلوه داده شوند. این امر باعث می شود که در ساخت و طراحی نماها از این مواد بسیار و در سطح گسترده استفاده شود.

چوب پلاست نما را می توان یکی از بهترین مواد برای تزیین دکوراسیون داخلی نیز نام برد. به طور کلی چوب پلاست ها بسیار گزینه های خوبی برای این موارد هستند. عایق بودن آن ها در برابر رطوبت، حرارت، برودت و صدا باعث می شود که کاربردهای زیاد و گسترده ای داشته باشند. از نمای ساختمان گرفته تا دکوراسیون داخلی و پوشش ها و عایق های صدا در سالن های کنفرانس و بیمارستان ها. همه این ها بخشی از کابردهای وسیع چوب پلاست ها در صنعت هستند.

 

kianchoobco

چوب پلاست نما

مزایای استفاده از چوب پلاست نما ها

در بالا به بعشی از کابردها و حتی مزایای چوب پلاست ها اشاره کردیم. چوب پلاست ها به دلیل ویژگی هایی که دارند و همچنین به دلیل ساختار آن ها و طراحیشان مزایای مختلف و زیادی نیز دارند. این مزایا را به طور خلاصه و مختصر در زیر آوردیم:

  • ضد آب بودن: از مهم ترین ویژگی های چوب پلاست ها ضد آب بودن آن ها است
  • عایق اشعه های رادیو مغناطیس، سرما و گرما: از مهم ترین ویژگی های چوب پلاست ها همین موارد است. امواج رادیومغناطیس، سرما و گرما در مقابل چوب پلاست ها نمی توانند نفوذی پیدا کنند
  • عایق و مقاوم بودن آن ها در مقابل باکتری و میکروب ها 
  • عدم تغییر در شرایط آب و هوایی مختلف: چوب پلاست ها در شرایط آب و هوایی مختلف دچار انقباض و انبساط نمی شوند. این ویژگی باعث می شود که چوب پلاست ها در شرایط آب و هوایی مختلف بتوانند فعالیت کنند و از آن ها استفاده کرد.
  • استقامت بالا در عین سبک وزن بودن: چوب پلاست ها علی رغم اینکه وزن کمی دارند و به نوعی سبک هستند اما با این حال مقاومت بالایی دارند و در مقابل ضربات مستحکم و تاب آور هستند.

دیگر مزایا

  • مقاومت در برابر حوادث ناگهانی مانند اتصال برق: از خوبی های دیگر چوب پلاست نما ها این است که در مقابل حوادث ناگهانی نیز می توانند مقاوم باشند. همانند اتصال برق یا حریق. و حتی اگر عوامل طبیعی با این محصولات برخورد کند خنثی می شوند. همانند اتصال و برخورد رعد و برق با آن ها.
  • عمر مفید طولانی: عمر مفید چوب پلاست نما معمولا 30 سال است. این عمر مفید به نسبت سایر محصولات چوب پلاست بسیار عمر خوب و زیادی است.
  • قابل شستشو با انواع مواد شوینده در بازار: یکی دیگر از خوبی های چوب پلاست ها این است که با انواع مواد شوینده در بازار می توان آن ها را شست و تمیز کرد. این ویژگی مخصوصا برای زمان هایی که که از این مواد برای دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم بسیار ارزشمند و مفید است.
  • عدم نفوذ جانوارن موذی: جانوران و حشراتی مانند موریانه و مورچه از چوب پلاست ها نمی توانند نفوذ و عبور کنند. به همین دلیل از آن ها برای استفاده به عنوان پوشش می توان به کار برد.
  • قابل بازیافت بودن: از دیگر خوبی های چوب پلاست ها این است که می توان آن ها را دوباره بازیافت و استفاده کرد. علی رغم وجود مقادیری پلاستیک در چوب پلاست ها اما می توانیم آن ها را دوباره بازیافت کنیم و مورد استفاده قرار دهیم.

 

چوب پلاست نما

چوب پلاست نما

کاربرد چوب پلاست ها در دکوراسیون

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم. چوب پلاست های به دلیل ویژگی هایی که دارند کاربردهای زیاد و متنوعی نیز دارند. از جمله این کاربرد ها استفاده آن ها در دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های اداری است. برای این منظور می توان چوب پلاست ها را به عنوان پوشش ها و حتی مواد و وسایلی که می توانند بر زیبایی فضا و محیط بیفزایند به کار برد. چوب پلاست ها می توانند در نقش های پوششی به مانند قرنیز و پارکت مورد استافده قرار گیرند. در ضمن اینکه پوشش هستند زیبا نیز می باشند و به زیبایی محیط اضافه می شود.

همچنین با توجه به جنس آن ها می توانند برای عایق صدا و حرارت و برودت نیز در درون ساختمان ها به کار گرفته شوند. برای مثال در سالن های کنفرانس یا بیمارستان ها یا سالن های مطالعه که نیاز به سکوت و آرامش دارند قابل استفاده خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *