چوب پلاست

نصب اسکوتی چگونه است؟

kianchoobco

اسکوتی وسیله ای پر کاربرد در صنعت است. به همین دلیل خیای از افراد ممکن است با این سوال مواجه شوند که نصب اسکوتی چگونه است؟ برای پاسخ به این پرسش باید در ابتدا اطلاعاتی را در مورد اسکوتی بدانیم. به عنوان آغاز موضوع می توان گفت که اسکوتی یکی از محصولات چوب پلاست است. برای خرید چوب پلاست در گلستان می توانید از فروشگاه کیان چوب اقدام کنید. اسکوتی ها ابزارهای کمکی هستند که به هنگام نصب قرنیز و پارکت بسیار به کار می آیند.

نصب اسکوتی کار سخت و دشواری نیست اما اگر با نصاب حرفه ای این کار انجام شود بسیار مناسب تر و بهتر است. اسکوتی ها ابعاد کوچکی دارند و دارای جنس مناسبی هستند همین موارد باعث می شود که بتوانند برای ابزار کمکی بسیار به کار آیند. گاهی اوقات در هنگام نصب پارکت ها، قرنیز ها و سایر محصولات چوب پلاست نیاز دارید که ابزارهایی را استفاده کنید. ابزارهایی برای نصب و پوشش بهتر فضا. این ابزارها بیشتر برای زیباسازی و چیدمان دکوراسیون اتاق و منزل به کار می آیند. البته در فضاهای اداری هم استفاده می شوند اما برای فضای منزل بیشتر کاربرد دارند. در ادامه این مطلب تلاش می کنیم در کنار توضیحاتی پیرامون اسکوتی به شیوه ها و نکته های لازم برای نصب آن نیز بپردازیم.

اسکوتی چیست؟

اسکوتی همانطور که اشاره کردیم نوعی ابزار کمکی است. به واسطه ابعاد و اندازه های کوچکی که دارد می تواند گزینه خوبی برای چوشاندن درزها و سوارخ های موجود در کناره های دیوار باشد. به خصوص زمانی که قرنیز را متصل می کنید این نیاز بیشتر آشکار می شود و نیازمند این مورد می شویم. این محصول چوبی جنس های مختلفی دارد و دارای تنوع و گستردگی زیادی در بازار است. این تنوع و گستردگی در نوع طراحی و رنگ آمیزی آن بیشتر مشخص می شود. این امر سبب می شود که در هنگام خرید اسکوتی انتخاب های زیادی بوجود آید.

برای خرید اسکوتی در گلستان می توانیم از فروشگاه کیان چوب انواع و اقسام اسکوتی ها را مشاهده و انتخاب کنیم. به صورت کلی می توانیم بگوییم که اسکوتی ها به دو نوع تقسیم می شوند: اسکوتی از جنس ام دی اف و اسکوتی از جنس پی وی سی. این اسکوتی ها به دلیل داشتن روکش های مخصوص می توانند در مقابل نم و رطوبت از خود مقاومت نشان دهند. در واقع به این طریق آن ها جلوی نفوذ آب را به لایه چوبی خود می گیرند و باعث می شوند که بتوان از این ابزارها در محیط هایی که رطوبت و آب زیاد دارند استفاده کرد. روکش های روی اسکوتی ها از جنس پلاستیک است. اسکوتی های پی وی سی خود از جنس پلاستیک هستند و نیازی به روکش ندارند اما اسکوتی های ام دی اف نیاز به یک لایه روکش از جنس پی وی سی دارند.

اسکوتی ها هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. همچنین کاربرد و ویژگی هایی نیز برای خود دارند که آن ها را با سایر محصولات چوب پلاست متمایز می کند.

 

kianchoobco

اسکوتی

چرا دانستن شیوه نصب اسکوتی لازم است؟

هر وسیله ای نیاز به یک سری روش ها و مهارت هایی برای استفاده از آن دارد. اسکوتی ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید برای استفاده و نصب آن ها یک سری نکات لازم را بدانید. اسکوتی ها به دلیل اینکه معمولا به هنگام نصب قرنیز ها و پارکت ها به کار می روند و می توانند ابزار کمکی خوبی برای پوشاندن درز و سوراخ ها باشند در بیشتر مواقع با قرنیز اشتباه گرفته می شوند. بنابراین باید با تفاوت های آن با قرنیز نیز آشنا باشید. درست است که شبیه هم هستند اما تفاوت های اساسی با هم دارند.

اما لازم است نکاتی را اشاره کنیم که پیش از نصب و هنگام نصب اسکوتی ها باید آن ها را بدانیم و از آن ها برای کار خود استفاده کنیم. با دانستن این نکات هم می توانید در خرید اسکوتی ها دقت لازم را به خرج دهید و هم در هنگام نصب می توانید ناظر و آگاه باشید بر فرایند نصب آن ها. از این طریق می توانید خرید خوبی را برای اسکوتی های مورد نیاز خود تجربه کنید. همچنین می توانید پروژه مدنظر خود را با خیال راحت جلو ببرید چون محصول مطمئنی را خریداری کردید.

اسکوتی چگونه نصب می شود؟

راه های نصب اسکوتی متنوع و مختلف است. بسیاری از نصاب های این حوزه می توانند برای خود روش های تجربی و بهتری را نیز کشف و ابداع کنند. همه این موارد مربوط می شود به تجربه افراد در این حوزه. اما نکته ای که وجود دارد این است که گاهی اوقات روش هایی تست شده می توانند بهتر از سایر روش های مختلف اعم از تجربی عمل کنند. در حقیقت خوبی این روش ها در این است که قابل اندازه گیری و درستی سنجی هستند. در ادامه تلاش کردیم به برخی از این روش ها اشاره کنیم تا بتوانید برای نصب اسکوتی های خود به طور خلاصه یک متر و معیار خوبی داشته باشید. همچنین بتوانید با استفاده از این نکات در خرید و نصب اسکوتی ها دقت لازم را به خرج دهید.

 

نصب اسکوتی

اسکوتی

راه های نصب اسکوتی

  • با توجه به اینکه در بیشتر موارد زمانی از اسکوتی ها استفاده می شود که که برای نصب قرنیز ها اقدام می شود بهتر است اطلاعاتی درمورد نصب قرنیز ها نیز جمع آوری کنید.
  • تلاش کنید به خوبی محیط محل نصب اسکوتی و قرنیز مورد نظر خود را اندازه گیری کنید. داشتن اندازه ها همیشه در این موارد می تواند به شما مخصوصا در هنگام خرید وسایل مورد نیاز کمک اساسی کند.
  • اسکوتی ها را با اره یا بلوک میتر برش دهید.
  • یکی از نکات جالب این است که می توانید اسکوتی ها را به وسیله چسب یا منگنه و میخ برقی به دیوار متصل کنید. این کار برای قرنیز ها نیز انجام می شود.
  • توجه کنید نصب از طریق میخ یا منگنه برای اتصال مستقیم به دیوار صورت می گیرد بنابراین همیشه یک فاصله 30 سانتی متری از وسط یا مرکز اسکوتی را در نظر بگیرید.
  • زمانی که برای اتصال اسکوتی با چسب اقدام می کنید، از برش های کوتاه و مقادیر متناسب و به اندازه چسب اطلاع کافی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *