چوب پلاست

کلیپس نصب چوب پلاست چیست؟

kianchoobco

کلیپس نصب چوب پلاست از آن دست ابزارهایی است که برای عملیات زیر سازی و نصب چوب پلاست بسیار مهم و کاربردی است. این را بدانید که همیشه برای خرید چوب پلاست در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب گلستان مراجعه کنید. استفاده از چوب پلاست ها در صنایع مختلف به شکل چشم گیری افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر برای نصب و استفاده از آن لازم است که از وسایلی نظیر کلیپس های نصب چوب پلاست استفاده کنیم. استفاده از خود چوب پلاست و به تبع آن کلیپس نصب چوب پلاست نیاز به مهارت و دانش خاص خود دارد. و به همین خاطر برای آن ها باید از نصاب های حرفه ای استفاده کرد.

کلیپس های نصب چوب پلاست ابزاری هستند که با ظرافت خاص خود اما با اثر گذاری مهمشان می توانند برای نصب بهتر چوب پلاست ها بسیار مفید باشند. برای اینکه بتوانیم بهتر در مورد آن ها و استفاده از آن ها بدانیم بدون شک لازم است که در مورد اینکه از چه جنسی هستند. چه مدل هایی دارند و همچنین به چه منظوری استفاده می شوند اطلاعات خوب و مفیدی را به دست آوریم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را کلیپس های نصب چوب پلاست بیشتر آشنا کنیم. و بدانید که دارای چه مدل هایی هستند تا بتوانید با توجه به نیازی که دارید از آن ها استفاده کنید.

کلیپس نصب چوب پلاست چیست؟

ساده ترین توضیحی که می توان در مورد آن ارائه کرد این است که این وسیله و ابزار برای نصب چوب پلاست ها است. همانطور که خیلی از وسیله ها نیاز دارند که برای اتصال و پیاده سازی ابزارهایی وجود داشته باشند که نصب آن ها را ساده تر کنند. چوب پلاست ها نیز برای اتصال بهتر و برای اینکه بهتر مزیت های خود را نشان دهند نیاز دارند که چنین ابزارهایی نیز برای اتصال آن ها وجود داشته باشد. کلیپس های نصب چوب پلاست برای مرحله زیر سازی بسیار مناسب و کاربردی هستند. این ابزارها هم از برخی پروفیل های چوبی ساخته می شوند و هم در درون ساختار خود مقادیری فلز نیز به کار می رود. تا بتوان آن ها محکم و سفت متصل کرد.

همانطور که اشاره کردیم نقش کلیپس های چوب پلاست در اتصال چوب پلاست ها بسیار مهم و اثرگذار است. به طوریکه اگر خواستید این چوب پلاست ها در زمانی بعدتر از جای خود جدا کنید یا اگر خواستید آن ها را جابجا کنید به راحتی برایتان مقدور باشد. این کلیپس ها می توانند همانند پیچ و مهره برای شما باشند. به این صورت که می توانید با باز کردن کلیپس ها پروفیل ها را به راحتی از سر جای خود بلند کنید. حتی می توانید به وسیله آن ها به راحتی این پروفیل ها را نصب کنید. به همین علت نیاز است که از این کلیپس ها حتما بر سر اجرای پروژه استفاده کنید. یادتان باشد که استفاده از آن ها راحت نیست. و پیش از استفاده یا مهارت های لازم را فرا بگیرید. یا اینکه از همان ابتدا کار را به یک نصاب حرفه ای و با تجربه بسپارید.

 

kianchoobco

کلیپس نصب چوب پلاست

تعداد استاندارد کلیپس هایی که باید مورد استفاده قرار بگیرند چندتا است؟

یکی از نکته هایی که زیاد در این خصوص مطرح می شود و البته مهم هم نیز است این است که تعداد کلیپس هایی که می خواهید برای نصب چوب پلاست ها استفاده کنید باید مشخص باشد. این موضوع بدان معنا است که باید برای پروژه ای که در نظر گرفتید از یک تعداد مناسب استفاده کنید. یعنی نه این تعداد باید کم باشند که اتصالات شما ضعیف به عمل آید و نه آن قدر زیاد باشند که به پروفیل ها و سازه شما آسیب وارد کند. باید یک مقدار مهندسی و محدودی باشد که بعدا اگر خواستید آن ها را جدا کنید این کار برای شما سهل و آسان باشد. یا حتی بعدا که خواستید از پروژه استفاده و بهره برداری کنید اتفاقات بدی برای آن رخ ندهد. لذا از جهت مهندسی موضوع باید این تعداد را بدانید و بعد اقدام به استفاده از آن ها بکنید.

اما به طور کلی و بر حسب پروژه های زیادی که تجربه نگاری شده است. و مهندسین آن ها اقدام به اشتراک نتایج کارهای خود کردند می توانیم یک مقدار استانداردی را به طور حدودی مشخص کنیم. برای مثال برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد اگر خواستید پروژه ای اجرا کنید که نیاز به پروفیل های چوبی و چوب پلاست ها داشت و همچنین فاصله میان سای و زیرسازی نزدیک تر از 25 سانتی متر بود می توانید به ازای هر متر مربع 30 تا 35 کلیپس استفاده کنید. دقت کنید این مقیاس برای مکان های پر رفت و آمد تخمین زده شده است. اما باید گفت در فواصلی بین 25 تا 35 سانتی متر به طور استاندارد نیاز به حدود 24 تا 25 کلیپس در هر متر مربع است.

 

کلیپس نصب چوب پلاست

کلیپس نصب چوب پلاست

اهمیت کلیپس در نصب اصولی چوب پلاست ها

اهمیت نصب کلیپس ها برای اتصال چوب پلاست ها بسیار مهم و ویژه است. به طوریکه شما حتی باید نسبت به فواصل آن ها از هم به هنگام اتصالشان حساس باشید. این امر بسیار مهم است. نزدیک بودن زیادی کلیپس ها و حتی دور بودن زیاد از حد آن ها می تواند بر روی اتصال پروفیل چوبی و چوب پلاست مدنظر فوق العاده اثرگذار باشد. طبق استانداردهایی که مطرح شده است حداکثر فاصله عرضی که برای کلیپس های قید می شود 6 میلی متر است. همچنین حداکثر فاصله طولی نیز می بایست بین 3 تا 6 میلی متر باشد. این ها مقیاس هایی است که بر حسب تجربه و به حسب گزارش های مهندسین ارائه می شود.

می تواند این مقیاس ها کمتر یا بیشتر نیز باشد که برای یافتن آن نیاز است تا در پروژه های مختلف دیگر تست و آزمایش شود. این نکته را هم باید در نظر بگیریم که این مقیاس هایی که برای فواصل طولی و عرضی مطرح گردید برحسب شرایط آب و هوایی مختلف نیز تغییر می کنند. یعنی در محیطی مانند شمال کشور که هوای مرطوب و بارانی دارد این فواصل با شهری مثل یزد با آب و هوای خشک متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *