چوب پلاست

تفاوت ترمووود و چوب پلاست چیست؟

kianchoobco

حتما شما هم تاکنون ساختمان ها با نمای چوبی را مشاهده کردید. برای شما هم ممکن است این سوال پیش آید که این نماهای چوبی از کجا و به چه شکل هایی طراحی تولید شده اند. باید بگوییم که این ها به چند دسته تقسیم می شوند. دسته اول چوب پلاست نام دارند. چوب پلاست ها خود محصولات و نمونه های گسترده ای در بازار دارند. برای خرید چوب پلاست در گلستان می توانید از فروشگاه کیان چوب خرید خود را انجام دهید. دسته دوم ترمووود نام دارد. برای اینکه متوجه بشویم تفاوت ترموود و چوب پلاست در چیست بایستی به ویژگی ها و کاربردهای هرکدام مراجعه کنیم.

به طور قطع هم چوب پلاست ها و هم ترمووود ها برای خود نمونه های خاصی دارند. همچنین هرکدام نیز دارای ویژگی های و خواص منحصر به فردی هستند. به همین علت برای خرید از هرکدام باید مزیت ها و معیاب آن ها را نیز جداگانه بدانیم. دانستن این موارد می تواند به ما کمک کند که اولا چطور و چگونه از این مواد استفاده کنیم. همچنین می تواند به ما نشان بدهد که کدام یک از این موارد (چوب پلاست یا ترمووود) می توانند برای ما مورد استفاده قرار بگیرند. از آن طرف نیز با توجه به نیازی که داریم می توانیم هر کدام را که خواستیم انتخاب کنیم. در ادامه این مطلب نیز تلاش کردیم به همین موارد اشاره کنیم و اطلاعات خوبی را برای شما در خصوص چوب پلاست های و ترمووود ها ارائه دهیم. با ما در ادامه همراه باشید.

چوب پلاست چیست؟

اولین موضوعی که مطرح می شود این است که بدانیم تعریف ها و معانی هرکدام از این موارد چیست. یعنی باید بدانیم که چوب پلاست چیست یا باید بدانیم که ترمووود چیست و چگونه تولید می شود و حتی چطور می توانیم از آن استفاده کنیم. باید بدانیم که دانستن تعاریف و معانی هرکدام از این ها می تواند برای خرید بهتر و خوب تر به ما کمک کند. در حقیقت چوب پلاست نمونه های مناسبی از چوب ها هستند که می توانند با پوشش خلاء ها و مشکلات چوب های خالص در دکوراسیون و چیدمان منازل و حتی در نمای ساختمان ها به خوبی به کار روند و زیبایی خاصی را به فضا و ساختمان ببخشند. شما حتی می توانید از چوب پلاست ها به عنوان عایق و حتی پوشش استفاده کنید.

در مقابل اما شما به این راحتی نمی توانستید چوب ها را به طور خالص به این شکل و به طور گسترده در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی به کار ببرید. توجه کنید که مشکلاتی که چوب های خالص به تنهای با توجه به ویژگی هایشان داشتند باعث می شدند که در همان ابتدای کار از به کار بردن آن ها منصرف بشوید. این موضوع را باید بدانید که عاملی که باعث می شود چوب پلاست ها در مقابل چوب ها این قدر وسیع به کار بیایند و در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی از آن ها به این شکل استقبال شود این بود که در ترکیب خود از مواد پلاستیکی استفاده کردند. استفاده از این مواد باعث شد که بتوانند ضعف های چوب های خالص را مانند نفوذپذیری در مقابل آب و رطوبت از بین ببرند و بتوانند جایگزین مناسبی برای چوب در ساختمان سازی شوند.

kianchoobco

چوب پلاست

ترمووود چیست؟

درست است که چوب پلاست ها با تریکب مواد پلاستیکی توانستند جایگزین خوبی برای چوب های خالص در ساختمان سازی شوند اما باید بگوییم که این تنها راه حل این موضوع نبود. ترموود ها دقیق به همنی منظور به بازار عرضه شدند. این مواد برخلاف چوب پلاست ها که با مواد پلاستیکی ترکیب می شوند نیازی به ترکیب با این مواد ندارند و از این جهت به نوعی دارای مزیت و برتری به نسبت رقیبشان هستند. حتی می توان گفت به همین دلیل می توانند برای محیط زیست هم سازگار تر و مناسب تر باشند و استفاده از آن ها برای افراد و پروژه های مختلف می تواند بسیار حیاتی و مهم باشد.

ترمووود ها موادی هستند که متشکل از چوب خالص فرآوری شده به اضافه حرارتی که خود برگرفته از یک مکانیزم مخصوص است می باشند. یعنی بدون نیاز به ترکیب موادی خاص مخصوصا پلاستیک ها شما می توانید تنها با حرارت دادن یک سری چوب های فرآوری شده به محصولاتی دست پیدا کنید که می توانند با ویژگی هایی که دارند برای ساختمان سازی و دکوراسیون بسیار مناسب باشند. علاوه بر دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان شما می توانید از آن ها برای نمای ساختمان خود نیز استفاده کنید.

استفاده از نماهای چوبی هم در صنعت ساختمان سازی رو به افزایش است. و هم اینکه با توجه به اینکه قیمت خوبی دارد می تواند پروژه ها را تا حدی به لحاظ هزینه متعادل کند. از آن طرف نیز با توجه به جلوه و جذابیتی که چوب ها دارند می توانند نماهای زیبایی را نیز به وجود آورند. از نقاط مثبت و مهم و گفتنی برای ترمووود ها این است که این محصولات فوق العاده محکم و مستحم هستند به نسبت سایر چوب های موجود در بازار. همچنین ماندگاری آن ها نیز فوق العاده بالا و خوب است.

ترمووود و چوب پلاست

ترمووود و چوب پلاست

مزیت های ترمووود و چوب پلاست ها

با توجه به توضحیاتی که در مورد هرکدام برای شما ارائه کردیم. حتما متوجه این موضوع شدید که تا چه حد این دو محصول دارای مزیت های گسترده ای هستند. حال می خواهیم به برخی دیگر از مزیت های ترموود ها و چوب پلاست ها اشاره کنیم:

  • سبک وزن بودن و کم وزنی این محصولات باعث می شود که کار را برای نصب و اتصال و حمل و نقل آن ها راحت باشد
  • هردوی این موارد نسبت به رطوبت و آب مقاوم و عایق هستند
  • هر دو می توانند در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی دوام بیاورند
  • همچنین هر دو می توانند در برابر حشرات، باکتری ها و قارچ ها مقاوم باشند
  • از دیگر ویژگی های مثبت این محصولات می توانیم به عایق صدا و صوت بودن آن ها اشاره کنیم
  • همچنین این محصولات می توانند در مقابل حرارت و دمای بالا نیز از خود مقاومت خوبی نشان دهند. باید بگوییم که این محصولات دیر و کند سوز هستند و در مقابل آتش سوزی تا حد خوبی می توانند مقاومت کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *