چوب پلاست

تفاوت چوب و چوب پلاست در چیست؟

kianchoobco

از مهم ترین نکاتی که باید در خصوص چوب ها در نظر بگیریم این است که این وسایل و مواد جنس هایی طریق هستند. از همین نظر می توان از آن ها برای دکوراسیون و چیدمان منازل و اتاق ها استفاده کرد. در این میان اما چوب ها یک سری ویژگی هایی دارند که بعضا می تواند برای مصرف کننده ها موجب درد سر شود. از همین نظر چوب پلاست ها به بازار آمده اند تا کار را برای مصرف کننده ها راحت تر کنند. تفاوت چوب با چوب پلاست ها از جمله موضعات اصلی هستند که باید به آن ها توجه کرد. برای خرید چوب پلاست در گلستان از خرید نبشی در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید.

در این فروشگاه انواع چوب پلاست ها با کیفیت های مناسب به عرضه می شود. برای خرید نبشی چوب پلاست در گلستان نیز می توانید به این فروشگاه مراجعه کنید. چوب پلاست ها به دلیل ویژگی های مثبت متعددی که دارند باعث می شوند که به خوبی جایگاه مناسبی در بازار پیدا کنند.

در حقیقت استفاده از چوب های خام در پروژه ها دردسر های بسیار زیادی را به همراه خود دارد. از همین نظر می توان چوب پلاست ها را جایگزین مناسبی برای آن ها دانست. استفاده از چوب پلاست ها علاوه بر پوشش نقاط ضعف های موجود در چوب ها ظاهر و جلوه آن ها را نیز در خود دارد. به همین دلیل می توان به طور گسترده در دکوراسیون ها از آن ها استفاده کرد. بنابراین می توانیم به طور کلی بگوییم که چوب پلاست ها می توانند متریال های مناسبی برای پروژه های مختلف از جمله معماری و همچنین پروژه های ساختمانی باشند. در ادامه این مطلب به تفاوت های موجود بین چوب پلاست ها و چوب های خالص اشاره می کنیم و در مورد نکات مثبتی که باعث شده است چوب پلاست ها به نسبت چوب های خالص در بازار پیشی بگیرند صحبت خواهیم کرد.

 

kianchoobco

چوب پلاست

چوب چیست؟

بدون شک برای اینکه بتوانیم دو شئ را با هم مقایسه کنیم باید در ابتدا در مورد هر کدام از آن ها اطلاعات مفیدی را به دست آوریم. در خصوص تفاوت چوب با چوب پلاست هم همین قاعده صادق است. به همین منظور در ابتدا باید بدانیم که اساسا چوب چیست؟ و چه ویژگی هایی از آن باعث شده است که به این درجه از خاص بودن برسد که ظاهر و ویژگی هایش برای استفاده از آن ها در دکوراسیون ها و همچنین پروژه های مختلف عمرانی از جمله ساختمانی به این اندازه مورد علاقه واقع شود.

در ابتدا باید بدانیم که چوب ها در بخش جامد و سفت زیر پوست ساقه درخت یا دیگر گیاهان چوبی به شکل آوندی وجود دارند. در حالیکه در باور عمومی به این شکل است که چوب ها صرفا در تنه و بوته گیاه قرار دارند. اما باید بدانیم که به لحاظ علمی در آوند گیاه چوب ها نیز قرار دارند.

در چوب ها می توان یک سری از مجراها را مشاهده کرد. بافت چوبی یا مجراهای چوبی که شیره خام، نمک های معدنی و آب را از ریشه به برگ ها و غنچه های هوایی می برند. همچنین آوند آبکشی یا مجراهای لیبر که غذای آماده برای برگ ها به شکل محلول تامین می شود. و از این طریق تغذیه بقیه گیاه به گردش در می آید. در کنار این موارد که در خصوص ویژگی های درونی و ساختاری چوب است باید به ظاهر آن ها نیز اشاره کنیم. ظاهر چوب ها هم می تواند یکی از عواملی باشد که در استفاده آن ها در پروژه های مختلف استفاده می شود.

چوب پلاست چیست؟

در کنار اینکه به چیستی چوب پرداختیم حال باید به چیستی چوب پلاست اشاره کنیم. چوب پلاست ها در حقیقت همان چوب ها هستند اما با ترکیبی تا حدودی متفاوت تر که در تفاوت چوب با چوب پلاست نقش اصلی را ایفا می کند. در حقیقت ترکیبی که چوب پلاست ها دارند همان نقطه قوت آن ها به حساب می آید. استفاده از پلاستیک ها می تواند باعث آن شود که اولا این مواد سبک تر شوند به نسبت تکه چوب ها. دوما این مواد در مقابل رطوبت و آب مقاومت بیشتری از خود نشان دهند. همه این عوامل سبب می شود که به جای چوب ها در بازار بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند و محبوب تر باشند.

در کنار این ویژگی ها برای اینکه ظاهر آن ها نیز با ظاهر چوب ها تفاوتی نداشته باشد، ظاهر آن ها را نیز مشابه با چوب ها می سازند تا بتوان از این مواد برای استفاده از مصالح ساختمانی و دکوراسیون ها هم استفاده کرد. به همین خاطر چوب پلاست ها گزینه های بسیار خوبی هستند که می توانند به خوبی به جای چوب ها در صنعت به کار بروند. از دیگر مزایای چوب پلاست ها می توان به این موضوع اشاره کرد که می توان از این مواد کلی محصول دیگر نیز به وجود آورد. انواع محصولات چوب پلاست همگی با کاربردهای گسترده در فروشگاه کیان چوب گلستان موجود هستند.

 

تفاوت چوب با چوب پلاست

تفاوت چوب با چوب پلاست

تفاوت چوب با چوب پلاست

از بارزترین و گسترده ترین تفاوت های چوب ها و چوب پلاست ها می توان به ترکیب آن ها اشاره کرد. ترکیبی که برای چوب خالص از مواد طبیعی صرفا به وجود آمده است اما برای چوب پلاست در کنار مواد طبیعی از مواد مصنوعی به مانند پلاستیک نیز استفاده می شود. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم نقطه قوت استفاده از چوب پلاست ها در حقیقت همان پلاستیکی است که در درون آن ها به کار می رود. این عاملی است برای اینکه کاربردهای چوب پلاست ها بسیار گسترده تر شود به نسبت چوب های عادی. به همنی منظور شما می توانید از آن ها در مکان های مختلف بدون دردسر استفاده کنید. همانند نبشی های چوب پلاست.

اما به صورت کلی می توان به برخی از موضوعات به عنوان تفاوت بین چوب ها و چوب پلاست ها اشاره کرد. این موارد شامل عناوین زیر است:

  • ارتجاعی بودن الیاف چوب به نسبت چوب پلاست ها
  • ماندگاری و دوام بالای چوب پلاست ها به نسبت به چوب های خالص
  • مقاومت بالای چوب پلاست ها در مقابل نفوذ موریانه ها و جانوران موذی
  • عایق بودن چوب پلاست ها در مقابل صوت و رطوبت
  • زیبایی چوب ها قطعا از چوب پلاست ها بیشتر است. هرچند که تلاش می شود چوب پلاست ها در ظاهر به مانند چوب باشند.

 

مزیت های چوب پلاست ها

چوب پلاست ها از آن محصولاتی هستند که اختراعشان صنایع را متحول کرد. استفاده از چوب پلاست ها هم اکنون در صنایع مختلف به قدری زیاد شده است که شاهد تولید محصولات مختلف از جنس چوب پلاست در بازار هستیم. برای اینکه چوب پلاست ها را بهتر بشناسید بهتر است در مورد مزایای آن ها نیز اطلاعاتی را به دست آورید. در ادامه به برخی از مزیت های چوب پلاست ها اشاره کردیم.

  • مهم ترین مزیت چوب پلاست ها را می توان سبکی آن ها برشمرد
  • چوب پلاست ها به شدت در مقابل رطوبت مقاوم هستند
  • در کنار مقاومت چوب پلاست ها در مقابل رطوبت می توانیم به این موضوع هم اشاره کنیم که چوب پلاست ها در مقابل حشرات، قارچ ها و موجودات موذی هم به شدت مقاوم و قوی هستند
  • نکته دیگر که در خصوص چوب پلاست ها می توان ذکر کرد این است که این محصولات در مقابل حرارت نیز به شدت مقاوم و قوی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *