چوب پلاست

اسکوتی pvc چیست؟

اسکوتی pvc

اسکوتی ها ابزارهایی هستند که برای پوشاندن درزها به کار می روند. این ابزارها به واسطه ابعاد کوچک و ریز آن ها برای این کار بسیار مناسب هستند. اسکوتی ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. اسکوتی های ام دی اف (mdf) و اسکوتی های پی وی سی (pvc). موارد ام دی اف نیاز به روکش های از نوع پی وی سی دارند. اما پی وی سی ها خود بی نیاز از روکش هستند. به طور کلی این محصولات چوب پلاست در کنار قرنیز ها و لمینیت ها به کار می رود. برای خرید چوب پلاست در گلستان می توانید به فروشگاه کیان چوب مراجعه کنید و چوب پلاست های با کیفیت از آن جا تهیه کنید.

در کنار استفاده از پارکت ها، لمینیت های چوبی و قرنیز ها اسکوتی ها می توانند موارد و ابزاری باشند که به خوبی از آن ها برای چیدمان و دکوراسیون منزل استفاده کرد. در یادداشت چوب پلاست نما چیست؟ به استفاده از چوب پلاست ها در نمای ساختمان ها پرداختیم. همانطور که اشاره کردیم این اسکوتی ها با توجه به ابعاد کوچک و ریز آن ها برای پوشاندن درز ها مناسبند. در ادامه به بررسی اسکوتی پی وی سی می پردازیم و سعی می کنیم اطلاعاتی را که برای خرید اسکوتی نیاز دارید در اختیارتان قرار دهیم.

پیش از همه اما پیشنهاد می کنیم یادداشت های نبشی چوبی چیست؟ و  انواع چوب پرده چوبی را مطالعه کنید.

اسکوتی pvc چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمانی که دارید قرنیز دیوار را نصب می کنید با درزهایی مواجه شوید که نیاز به پوشاندن دارند. این درزها هم به وسیله قرنیز پوشانده نمی شوند. به دلیل ابعاد و بزرگی قرنیز ها این امر امکان پذیر نیست. لذا سعی می کنید با وسیله ای این کار را انجام دهید. این در حالی است که باید این وسیله از جنس خود قرنیز نیز باشد. بنابراین باید از محصولات چوب پلاست برای این امر استفاده کنید. اسکوتی این ابزارهایی هستند که می توانند در این مواقع به شما کمک کنند.

اسکوتی ها معمولا به دو دسته ام دی اف و پی وی سی تقسیم می شوند. استفاده از هر کدام از این نوع اسکوتی ها مزایا و معایب خود را به همراه دارد. برای مثال اسکوتی های ام دی اف با توجه به جنسی که دارند حتما نیازمند روکش هستند. روکش هایی که برای آن ها باید استفاده شود از نوع پی وی سی هستند. این روکش ها به نوعی پلاستیک هستند. بنابراین می توانند برای محیط هایی که در مقابل رطوبت و آب قرار دارند بیمه باشند. این مزیت باعث می شود که برای جلوی حمام و دستشویی بتوان از اسکوتی استفاده کرد. زیرا می توانند به خوبی جلوی پیشروی آب را بگیرند.

kianchoobco

اسکوتی

مزیت های استفاده از اسکوتی pvc

استفاده از اسکوتی ها با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم می تواند متنوع و گسترده باشد. از جمله اینکه می توانند به عنوان درز گیر و پوشش از آن ها در نقاط مختلف منزل استفاده کرد. این ابزارها از جمله بهترین چوب پلاست هایی هستند که در بازار وجود دارند. در کنار استفاده از لمینیت ها، پارکت ها و قرنیز ها باید حتما از اسکوتی ها نیز استفاده کرد. بنابراین می توانیم بگوییم اسکوتی ها دارای مزایای متنوع و زیادی هستند. در ادامه به برخی از این مزیت ها اشاره خواهیم کرد و به شرح آن ها می پردازیم.

اسکوتی pvc

اسکوتی pvc

 • ضد آب:

  همانطور که در بالاتر اشاره کردیم این اسکوتی ها به واسطه ابعادشان و همچنین جنسی که دارند گزینه های بسیار خوبی برای پوشش درزگیری هستند. جنس پلاستیکی روی آن ها می تواند به خوبی جلوی نفوذ آب به قسمت اصلی ماده و ابزار را بگیرد

 • سبک بودن:

  با توجه به جنس و ابعاد اسکوتی های انتظار می رود ابزارهایی به نسبت سبک باشند. سبک بودن این ابزارها امکان حمل و نقل ساده تر آن ها و همچنین نصب و اتصال بی دردسر آن ها ممکن می شود.

 • ضربه پذیری بالا:

  پوشش روی اسکوتی ها و همچنین جنس آن ها به گونه ای است که در مقابل ضربات مختلف می توانند تاب آوری و مقاومت بالایی پیدا کنند. این ضربه پذیری در مواقع نصب و اتصال آن ها بسیار می تواند برای نصب بی دردسر تر و کم زحمت تر آن کمک کند.

 • ضد باکتری_حشره و موزیانه:

  معمولا محصولات و ابزارهای چوبی با خطر موزیانه و خوردگی توسط حشرات و آفت ها مواجه می شوند. اما جنس اسکوتی ها به گونه ای است که می توانند جلوی این عیب بزرگ را بگیرند. به این شکل عمر استفاده از آن ها نیز افزایش می یابد و این امر به صرفه جویی بیشتر در این قسمت به ما کمک می کند.

 • انعطاف پذیری بالا:

  از دیگر مزیت های اسکوتی ها می توانیم به انعطاف پذیری بالای آن ها اشاره کنیم. این مورد نیز در کنار ضربه پذیری بالای آن ها و همچنین در کنار سبک بودن آن ها به شکلی قوی و خوب به نصاب های آن ها کمک می کند. این نکته را باید یاد آور بشویم که هر چه نصب یک ابزار راحت تر و بی دردسر تر باشد قطعا در سرعت پیشرفت کار و صرفه جویی منابع کمک کننده خواهد بود.

 •  سهولت نصب اسکوتی pvc:

  : با ذکر مزیت های بالا برای اسکوتی ها طبیعی به نظر می رسد که در زمینه اتصال آن کم ترین دردسر و زحمتی برای نیروی نصاب و اجرایی آن به وجود آید. به همین منظور استفاده از این ابزارها به صاحبان و نیروهای اجرایی پروژه ها دکوراسیون داخلی کمک خوب و قابل توجهی می کند.

 • تنوع طرح و رنگ های آن:

  : دیگر مزیتی که می توان برای اسکوتی ها در نظر گرفت خصوصا اسکوتی های پی وی سی این است که در طرح و رنگ های مختلفی تهیه شده است. این تنوع و گستردگی آن ها باعث می شود که به هنگام خرید برای منزل زیاد سردرگم و گیج نشویم. همچنین بتوانیم جنس مورد نظر با طرح و رنگ مناسب را برای پروژه خود انتخاب کنیم. زیرا که ست و هماهنگ بودن آن با مثلا قرنیز ها و پارکت ها بسیار با اهمیت و مهم است.

 • مقرون به صرفه بودن:

  دیگر ویژگی مهم اسکوتی ها که شامل اسکوتی pvc نیز می شود مقرون به صرفه بودن آن ها است. دیگر نیاز به توضیح ندارد که باید برای انجام هر پروژه ای به دنبال جنس با کیفیت اما در عین حال مقرون به صرفه و مناسب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *