چوب پلاست

دیوارپوش فومی چیست؟

دیوارپوش فومی

وجود و استفاده از دیوارپوش ها همیشه برای ساختمان ها لازم و ضروری بوده است. در گذشته از وسایل مختلفی برای پوشش دیوارها استفاده می کردند. اما امروزه دیوارپوش های فومی می توانند گزینه های بسیار خوبی برای این امر باشند. برای خرید دیوارپوش های فومی در گلستان می توانید از فرشگاه کیان چوب اقدام کنید و با خیال راحت از بهترین اجناس و با کیفیت ترین آن ها خرید خود را انجام دهید.

دیوارپوش های فومی از آن دست محصولات کاربردی چوب پلاست ها هستند. برای خرید چوب پلاست در گلستان هم می توانید از فروشگاه کیان چوب خرید خود را انجام دهید. دیوارپوش های فومی از انواع محصولات بسیار کارآمد و کاربردی چوب پلاست ها در بازار هستند. در این یادداشت سعی داریم به معرفی دیوارپوش ها و اطلاعات مورد نیاز در موردشان اشاره کنیم.

دیوارپوش فومی چیست؟

دیوارپوش های فومی از بهترین گزینه ها برای پوشاندن دیوارها به حساب می آیند. در فضاهای مختلفی می توان از این دیوارپوش ها استفاده کرد. مثلا برای بیمارستان ها، مدارس، دانشگاه ها، مهدهای کودک، منازل مسکونی و …. به همین خاطر تقاضا و مشتری برای این نوع جنس در بازار بسیار زیاد است.

اما سوال اصلی که پیش می آید این است که واقعا دیوارپوش فومی چیست؟ و از چه جنسی تولید شده است؟ در پاسخ باید گفت دیوارپوش فومی یکی از پرکاربردترین محصولات چوب پلاست در بازار است. چوب پلاست خود یک محصول جدید در بازار است که در گروه مواد کامپوزیتی قرار می گیرد. این محصول به شکل پروفیل یا صفحات مختلف و با به کار گیری متریال پودر چوب حاصل از ضایعات و دورریزهای صنعتی به دست می آید.

اما خود دیوارپوش فومی خود از جنس فوم با لایه های محافظ پلی اورتان است. این عامل باعث آن شده است که سبک ترین وزن، آسان ترین روش نصب و از همه مهم تر عایق بودن در برابر حرارت، برودت و صوت را داشته باشد. در حقیقت این دیوارپوش ها جایگزین موزاییک و کاشی های قدیمی که در گذشته برای پوشاندن دیوارها به جای دیوارپوش استفاده می شد شده اند.

 

kianchoobco

دیوارپوش فومی

مزایای استفاده از دیوارپوش های فومی

همانطور که پیش بینی می شود باید گفت که استفاده از دیوارپوش های فومی امروزه به جای کاشی و موزاییک در گذشته حتما دارای مزیت های گسترده و بیشتری بوده است. برای این منظور می توان به مواردی که در ذیل به طور مختصر آورده می شود اشاره کرد:

عایق صدا بودن

دیوارپوش های فومی برخلاف موزاییک ها و کاشی ها که موادی سخت دارند دارای الیاف و دورریزهای چوبی هستند. این الیاف با توجه به ویژگی هایی که دارند به راحتی عایق انواع صوت و صدا در فضا هستند. این در حالی است که کاشی ها و موزاییک های که در قدیم از آن های برای پوشش دیوارها استفاده می شد هیچوقت چنین قابلیتی را نداشتند و حتی گاها برعکس عمل کرده و به تقویت فرکانس های صوتی در فضا کمک می کردند و باعث می شدند که آلودگی های صوتی در فضا گسترده تر شوند.

عایق حرارت و برودت بودن

علاوه بر آن که دیوارپوش ها می توانند عایق صوت و صدا در فضا باشند می توانند عایق حرارت و برودت نیز باشند. این اتفاق باعث آن می شود که دیوارپوش ها برای مواقعی که هوا رو به گرما می رود یا رو به سرما و حتی به هنگام ساخت و سازهای منازل و ساختمان های مسکونی بسیار به کار مهندسین و معماران بیایند.

از آن طرف نیز دیوارپوش ها می توانند دوست دار و سازگار با طبیعت باشند. از آن جایی که این محصولات از دورریزهای چوبی تولید می شوند می توانند باعث کاهش زباله ها و آلودگی ها در طبیعت باشند و از آن طرف با توجه به اینکه می توانند عایق های خوبی برای صوت، گرما و سرما باشند در مصرف انرژی به محیط زیست کمک کنند.

بنابراین استفاده از دیوارپوش ها به جای موزاییک ها و کاشی ها به شدت توجیه پذیر است. مخصوصا در شرایطی که انرژی به عنوان مسئله اول دنیا مطرح است و در منابع تولیدی و مصرفی آن در دنیا بحث و جدل است، استفاده از هر فناوری و تکنولوژی در این حوزه که بتواند از مصرف انرژی در دنیا بکاهد قطعا بسیار اثرگذار و مفید خواهد بود. این امر حتی به لحاظ اقتصادی نیز بسیار توجیه دارد و می تواند پاسخگوی تقاضاهای بسیار در این حوزه نیز باشد.

 

دیوارپوش فومی

دیوارپوش فومی

قابل شستشو بودن دیوارپوش ها

مزیت بعدی دیوارپوش ها این است که می توان آن ها را شست. یعنی پس از مدتی که از آن ها استفاده کردید و دچار آلودگی شدند شما می توانید به راحتی آن ها را مورد شستشو قرار دهید و دوباره آن را مانند روز اول روی دیوار نصب کنید. این امر در مقابل اینکه بتوان کاشی و موزاییک ها را روی دیوار شست بسیار مزیت قابل توجه و برتری است. زیرا شستشوی کاشی ها و موزاییک ها روی دیوار قطعا قابل مقایسه با این نوع دیوارپوش ها نیست. و احتمالا برای شستشوی آن ها باید مراحل سخت تری را طی کنیم.

ضد ضربه بودن آن ها

مورد دیگری که دیوارپوش ها نسبت به سایر جایگزین های آن برتری می دهد ضد ضربه بودن آن است. با توجه به اینکه دیوارها فضاهایی هستند که معمولا تکیه گاه و جدا کننده در ساختمان ها هستند احتمال برخورد و ضربه به آن ها بسیار زیاد است. حال استفاده از ماده ای که هم بتواند عایق باشد و هم جلوی ضربه را بگیرد قطعا می تواند انتخاب خوبی برای هر مهندسی باشد.

دیوارپوش های فومی می توانند برعکس کاشی ها و موزاییک ها جلوی ضربات وارده به دیوار را بگیرند. برعکس این مواد دیگر که اگر ضربه ای به آن ها وارد شود ممکن است در کسری از ثانیه خرد شوند و از بین بروند. در این حالت باید دوباره این محصولات را تهیه کنیم. به این ترتیب که جایگزین کاشی ها و موزاییک های خراب شوند.

بنابراین برای جلوگیری از ضربات احتمالی باید از دیوارپوش های فومی استفاده کنیم. این کار سبب می شود که هزینه اضافی نکنیم و نیاز نباشد برای دیوار پوشش جدید تهیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *